Отборите на Левски и малтийския Хамрун Спартанс играят при резултат

...

НА ЖИВО: Левски 1:2 Хамрун Спартанс, дузпи на Герена

Отборите на Левски и малтийския Хамрун Спартанс играят при резултат 1:2 в мач-реванш от третия квалификационен кръг на шампионата Лига на конференциите. В 78-ата минута Матю Гюламие откри резултата, само че в първата минута от добавеното време на мача Цунами изравни. Само минута по-късно обаче Райън Камензули още веднъж даде задатък на гостите. Първата среща приключи с минимална победа за "сините " с 1:0. Срещата на стадион „ Виваком Арена – Георги Аспарухов “ може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT 2 , както и онлайн на платформата.

Старши треньорът на Левски Станимир Стоилов прави единствено една насилствена смяна измежду титулярите от първия мач, само че тя е насилствена. Полузащитникът Георги Миланов е вън от групата поради неразположение.

Иначе на вратата застава Капитанът Николай Михайлов, а тримата бранители пред него са Келиан ван дер Каап, Сонко Сундберг и Хосе Кордоба. Жереми Петрис и Цунами ще дайстват по фланговете, а в средата на терена са Андриан Краев, който сменя Миланов, Филип Кръстев и Цунами. Атаката е водена от триото Роналдо, Билал Бари и Уелтън.

Ако Левски успее да се оправи с Хамрун, то в идващия кръг ще се изправи против изгубилия от АЕК Ларнака и Партизан.

Преди първия съдийски сигнал мажоритарният притежател на Левски – Наско Сираков, награди легендата на „ сините “ Божидар Искренов за неговия 60-годишен празник от началото на този месец.

Левски започва надъхано срещата и още във втората минута направи сериозен пропуск. Келиан ван дер Каап откри Уелтън на десния фланг, който се оправи със бранител на Хамрун, нахлу в пеналтерията и стигна съвсем до границата на вратарското поле, след което пусна пас за Роналдо, който обаче не съумя да уцели топката и да я прати в опразнената врата, след което играчите на гостите почистиха.

В осмата минута пристигна и първият удар към вратата на Николай Михайлов. Малтийците разиграха късо след ъглов удар, а по-късно Райън Камензули центрира отляво в наказателното поле, където Игор Недялкович стреля от придвижване с левия крайник, само че в навън.

В 17-ата минута пристигна и първият прецизен удар към вратата на Хамрун. Хосе Кордоба сподели добра техника и залъга двама футболисти на гостите, след което стреля от отдалеченост по тревата, само че едва и в ръцете на вратаря Хенри Бонело.

Три минути по-късно Уелтън насочи упорит изстрел отдалеко, който бе прецизен, само че право в ръцете на стража на малтийците.

В 22-ата минута „ спартанците “ сбъркаха при изнасянето на топката и „ сините “ имаха нова добра опция да открият резултата. Вратарят Бонело комбинира късо с Матю Гюламие, който обаче беше притиснат от Андриан Краев и съумя да му отнеме топката, а след което тя стигна до Уелтън отляво в наказателното поле, който стреля мигновено, само че стражът на гостите мазета удара му.

Левски беше на косъм от гола в 35-ата минута, когато удари греда. Филип Кръстев извърши отличен свободен удар към далечната греда, където Андриан Краев отигра с глава, а на границата на вратарското поле Цунами се извиси и нанесе мощен удар с глава, само че Бонело сподели превъзходен инстикт и докосна напълно леко топката и тя се отби от напречната греда.

Три минути по-късно Краев шутира тъкмо от далечно разстояние, само че още веднъж в ръцете на вратаря.

Пет минути преди края на първата част още веднъж Краев се впусна в пробив на скорост в половината на Хамрун и раздаде надясно за Билал Бари, който центрира съвсем от аутлинията, а на далечната греда Цунами се включи и засече с глава, само че в навън. Секунди по-късно Левски провежда скоростна контраофанзива, при която Уелтън направи превъзходен самостоятелен пробив отляво, стигна до наказателното поле и шутира мощно в близкия ъгъл, само че още веднъж Бонело отрази.

В същото време се развихри страхотна заря над Сектор "Г ", която продължи към седем минути и подвигна съществено настроението по трибуните на "Герена ".

В добавеното време на първата част Кръстев центрира от корнер в наказателното поле, където Ноа Сонко Сундберг засече с глава, само че около лявата греда на малтийците.

В първите към пет минути на втората част „ спартанците “ пробваха да притиснат противника си в тяхната половина и стигнаха до няколко центрирания пред вратата на Ники Михайлов, който обаче по този начин и не беше усложнен съществено.

Левски обаче се засилва и още веднъж погледна самоуверено към вратата на Бонело в идващите минути. Така и обаче до чисти голови обстановки не се стигаше.

Около двадесет минути преди края на постоянното време играта вървеше равностойно, а на терена за Хамрун се появи нападателят Муса Бала Соу, който е брат на досегашния голмайстор на ЦСКА - Али Соу.

Буквално отникъде Хамрун съумя да изненада Левски в 78-ата минута. Камензули центрира отляво в наказателното поле, където на далечната греда Матю Гюламие беше пропуснат от „ синята “ защита и засече с десния крайник. Първоначално Михайлов съумя да избави, само че не съумя да улови топката, а Гюламие дотича и съумя да бутне кълбото сред краката на капитана на столичани - 0:1 и общият резултат беше подравнен.

Станимир Стоилов реагира и вклйчи в игра Илиян Стефанов и Патрик-Габриел Галчев, които замениха Роналдо и Жереми Петрис.

В първата минута от добавеното време на дуела Левски съумя да възвърне равенството. Кръстев центрира от ъглов удар, където на първа греда състезател на Хамрун отклони с глава обратно, а връхлитащия Цунами, също с глава, прати топката във вратата и хвърли трибуните в възторг – 1:1.

Буквално секунди по-късно обаче малтийците нанесоха втори удар по упоритостите на Левски. След осъществяването на центъра беше пратена дълга топка към резервата Додо отляво в наказателното поле, където Галчев и Ван дер Каап го изпуснхаха, а по-късно финтира и Михайлов, който излезе неразчетено. Нападателят на гостите задържа и върна кълбото за Райън Камензули, който с прекрасен компактен удар от към 15 метра заби топката във вратата на „ сините “ за 1:2. По този метод мачът влезе в продължения.​

В 93-ата минута следващо дълго подаване сътвори проблеми за „ синята “ защита, като резервата Сукиса Елвис Машике се измъкна зад отбраната, влезе в наказателното поле и стреля, само че над вратата.

Минута по-късно Цунами получи и шутира на границата на наказателното поле, само че също над вратата на съперника.

В 109-ата минута Филип Кръстев стреля диерктно от прко свободен удар, само че вратарят Бонело съумя да избие с една ръка над гредата в корнер.

Две минути по-късно Хамрун можеше да вкара трети гол, откакто провежда добра офанзива отляво, топката беше центрирана към далечната греда, където Додо беше пропуснат, само че не съумя да уцели кълбото от към 5 метра.

Марин Петков пък се появи на мястото Уелтън шест минути преди края на продълженията.

В добавеното време на продълженията гостите разиграха късо след корнер, а Матео Фаделе опита да откри далечния ъгъл на вратата на Михайлов, само че неопределено. Гюламие пък се размина с топката в опита си да засече.

Така завършиха и продълженията. За дузпите пък в игра се появи Ивелин Попов за Левски.