Отборите на Левски и Локомотив Пловдив играят при в едно

...

НА ЖИВО: Левски 2:1 Локомотив Пд, смърфовете с 10 души

Отборите на Левски и Локомотив Пловдив играят при в едно от дербитата на 20-ия кръг в родната efbet Лига. Андриан Краев откри резултата в 22-ата, само че Милош Петрович изравни в 30-ата минута. Филип Кръстев още веднъж даде задатък на "сините " в 32-ата минута. Мартин Паскалев пък получи пряк червн картон в 20-ата минута. Сблъсъка може да го наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

Наставникът на домакините Станимир Стоилов залага на капитана Николай Михайлов на вратата, който записва рекорден за него 19-и мач за състезание с клуба в един сезон. В отбраната ще оперират Драган Михайлович, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба и Цунами. Като отбранителни халфове ще действан Андриан Краев и Филип Кръстев, а пред тях ще са 17-годишният Асен Митков, по крилата Уелтън и Марин Петков, а на върха на офанзивата е Билал Бари.

Александър Тунчев пък залага на Лукас Райдер на вратата, а Мартин Паскалев, Кристиан Гомес и Йосип Томашевич работят в отбрана. Бирсент Карагарен, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов и Александър Василев са в халфовата линия, до момента в който Лукас Салинас ще оперира зад Димитър Илиев и новият нападател Преслав Боруков.

Разликата сред двата отбора в класирането е единствено една точка в интерес на Левски. „ Сините” се намират на шеста позиция с 26 точки, до момента в който Локомотив Пловдив е осми с 25. През есента Локомотив и Левски направиха зрелищен конфликт в Пловдив, завършвайки при 2:2. Последният триумф за „ смърфовете” на „ Герена” е от преди две години, когато гостите си потеглиха с победа 2:1.

/ /

Срещата беше предшествана от минута безмълвие в памет на Апостола на свободата Васил Левски.

Първият четвърт час игра мина равностойно, като и двата тима опитата по няколко центрирания, които обаче не доведоха до удар към една от двете порти. Първият прецизен изстрел към една от вратите бе насочен от Цунами в 16-ата минута, който шутира рисково от сериозна отдалеченост, само че вратарят Лукас Рейдър плонжира и мазета.

Четири минути по-късно обаче "черно-белите " останаха с човек по-малко. Мартин Паскалев, който беше финален в отбрана, препъна откъсващия се самичък против Рейдър Билал Бари, а съдията му подвигна пряк червен картон. Първоначално Волен Чинков уточни бялата точка отсъдена дузпа, само че след инспекция със системата ВАР беше отсъден директен свободен удар.