Отборите на Левски и Хебър Пазарджик играят при във втория

...

НА ЖИВО: Левски 2:0 Хебър Пазарджик, страхотен гол на Кръстев

Отборите на Левски и Хебър Пазарджик играят при във втория конфликт от съботната стратегия на седмия кръг в efbet Лига. Цунами откри резултата в 38-ата, а Филип Кръстев удвои в 41-ата минута. Срещата на стадион „ Виваком Арена – Гаорги Аспарухов “ може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

„ Сините” ще се опитат да реализират изразителна победа, като по този метод ще опитат да излекуват раните си от отпадането в Лига на конференциите от Хамрун Спартанс.

Треньорът на Левски Станимир Стоилов прави четири промени. Най-голямата вест бе оставането отвън групата на вратаря Николай Михайлов, който отстъпи мястото си и капитанската лента на Пламен Андреев. В защита „ сините” ще се върнат към скица с четирима - Патрик-Габриел Галчев, Ноа Сонко Сундберг, Хосе Кордоба и Цунани. В халфовата линия ще бъдат Филип Кръстев и Андриан Краев, а пред тях ще играе Илиян Стефанов. По крилата ще атакуват Уелтън и Роналдо, а на върха на офанзивата ще е Марин Петков. Билал Бари ще остане запаса, защото през седмицата на тренираше пълноценно поради болки в гърба. През втората част в игра ще се включи Георги Миланов, а формален дебют би трябвало да запише Ивелин Попов.

Наставникът на гостите Фулвио Пеа прави единствено една смяна от загубата с 0:3 от Славия в предния кръг. На мястото на Боян Кнежевич застава Осира Корнел. Капитан е вратарят Петър Дебърлиев, а в отбраната са Мартин Михайлов, Корнел, Пламен Крумов, Хлеб Бухал и Мауро Серкейра, до момента в който Георги Търтов, Бонани и Манев работят зад двамата нападатели Тодор Чаворски и Октай Хамдиев.

/ /

Домакините натиснаха още с началото на мача и се настаниха рано-рано в половината на своя конкурент. „ Сините “ пробваха няколко центрирания в наказателното поле на Хебър, стигнаха и до ъглови удара, само че действителна опасност за вратата на Петър Дебърлиев нямаше.

В осмата минута Филип Кръстев опита непосредствено да обстрелва вратата на гостите от директно свободен удар, само че над вратата.

Две минути по-късно Андриан Краев доста хитро изведе отдясно в наказателното поле Роналдо, който опита да откри Марин Петков във вратарското поле, само че състезател на Хебър протегна крайник в последния миг и мазета топката. Секунди по-късно Патрик-Габриел Галчев направи превъзходен пробив отдясно и подаде за Роналдо, само че топката му пристигна неловко и стреля извънредно неопределено.

Въпреки първичния напън на Левски, първата действителна голова обстановка пристигна в 13-ата минута и бе на сметката на Хебър. Клаудио Бонани даде съвършена дълга топка за Тодор Чаворски отдясно в наказателното поле, а нападателят на гостите засече от въздуха топката с десния крайник към близкия ъгъл на Пламен Андреев, който обаче съумя да избие в корнер.

Седем минути по-късно Филип Кръстев комбинира с Краев в половината на Хебър, който си освободи пространство и шутира мощно с десния крайник от отдалеченост, само че топката прелетя малко над напречната греда на Дебърлиев.