Отборите на Левски и Етър Велико Търново играят при резултат

...

НА ЖИВО: Левски 1:0 Етър, Уелтън откри резултата

Отборите на Левски и Етър Велико Търново играят при резултат 1:0 в генералната си подготовка преди старта на efbet Лига и Втора лига. Уелтън откри резултата в 58-ата минута. Проверката на стадион „ Виваком Арена - Георги Аспарухов “ може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT 2 , както и онлайн на платформата.

Наставникът на столичани Станимир Стоилов е решил да остави отвън титулярния състав тримата си бразилци - Уелтон, Роналдо и Цунами, а същото важи и за и Сонко Сундберг. Капитанът Николай Михайлов е вратар, а пред него ще работят Анте Блажевич, Килиан ван дер Каап, Хосе Кордоба и Патрик-Габриел Галчев. Националите Андриан Краев и Филип Кръстев са опорни халфове, а Марин Петков, Асен Митков и Илиян Стефанов ще оказват помощ на Билал Бари, който води офанзивата.

До момента столичани записаха три победи - над Пирин Благоевград (2:1), над северномакедонския вицешампион Академия Пандев (3:1), и Локомотив София (2:1), както и тъждество 1:1 против Септември София.

Днешната контрола ще бъде пропусната от Ивелин Попов. Опитният халф е с травма от инспекцията с Академия Пандев и е навън за първите публични мачове на Левски.

Първата обстановка в мача пристигна в шестата минута, когато Левски беше доста покрай откриването на резултата. Филип Кръстев извезе прелестно зад отбраната на Етър Марин Петков в наказателното поле, а флангонвият футболист опита да преодолее вратаря Станислав Нисторов с едно допиране с левия крайник, само че ударът по тревата с левия крайник мина доста покрай дясната греда на гостите.

Три минути по-късно самият Кръстев можеше да осъществя, само че изстрелът му в наказателното поле беше прекомерно слаб и право в ръцете на Нисторов.

Топлото време в София затрудняваше играчите и на двата тима, заради което забавни положения липсваха в идващите минути.

След половин час игра Етър можеше да изненада домакините, само че Николай Михайлов избави превъзходно. Защитниците на "сините " на няколко пъти не съумяха да изчистят топката в битката за високата топка в тяхната половина. Впоследствие Анте Блажевич отигра много нескопосано топката и я сложи на крайници на Живко Петков, който шутира от воле отляво в наказателното поле, само че капитанът на столичани плонжира в десния ъгъл и избави в ъглов удар.

В 35-ата минута още веднъж Петков обстрелваше вратата на Левски. Този път нападателят шутира непосредствено от директен свободен удар, а Михайлов бе заел добра позиция и мазета над вратата.

В 41-ата минута Блажевич центрира добре в зоната на дребното вратарско поле, където Илиян Стефанов обаче видя топката в последния миг и от към два метра не нанесе прецизен удар с глава.

На почивката Станимир Стоилов извърши няколко промени в своя състав, като на терена се появиха Уелтън, Роналдо, Цунами, Сонко Сундберг и Пламен Андреев, които замениха Марин Петков, Анте Блажевич, Килиан ван дер Каап, Патрик-Габриел Галчев и Николай Михайлов.

Десет минути след старта на второто полувреме Андриан Краев комбинира с Кръстев пред наказателното поле на гостите, след което топката попадна в Уелтън, която я задържа добре и си освободи пространство за мощен удар, който обаче мина над вратата.

Левски откри резултата в 58-ата минута след скоростна офанзива. С съществена заслуга за попадението имаше Роналдо, който пое топката от своята половина и проби през центъра, след което комбинира с Уелтън вляво. Бразилецът напредна добре, влезе в наказателното поле, оправи се с двама играчи на Етър и стреля, получи се рикошет в Олег Димитров и трансферира вратаря Нисторов - 1:0.

LIVE | ЛЕВСКИ – ЕТЪР ВЕЛИКО ТЪРНОВО 1:0

1:0 Уелтън 58'