Отборите на Левски и Ботев Враца завършиха при резултат 0:0

...

Фантастичен вратар отдалечи Левски от Топ 6

Отборите на Левски и Ботев Враца приключиха при резултат 0:0 в затварящ 15-ия кръг на efbet Лига мач. Още в седмата минута Дориан Бабунски профука дузпа за врачани, а в края на първата част Георги Миланов се контузи и бе изнесен на носилка. В 70-ата минута съдията отсъди дузпа и за Левски, само че Борислав Цонев сбърка за повторно от бялата точка против този съперник. В самия край Радослав Цонев нацели гредата, а в добавеното време само следващата впечатляваща интервенция на Красимир Костов опази точката за Ботев.

Срещата стартира стремително, като още в четвъртата минута гостите насочиха първия си прецизен изс3трел. Дориан Бабунски се възползва от грешката на Гьоко Зайков и стреля към вратата на Михайлов, само че стражът избави.

В седмата минута Иван Горанов сбърка, откакто повали на земята Юлиан Ненов и подари дузпа на врачани. С удара от бялата точка се нагърби Дориан Бабунски, само че северномакедонецът стреля едва и пропиля шанса.

След 25 минути игра домакините проведоха страхотна офанзива, приключила с още по-страхотно избавяне на Красимир Костов, който отрази изстрела на Борислав Цонев. Секунди по-късно последва Билал Бари извърши следващия си ефектен пропуск, откакто не съумя да уцели вратата от близка отдалеченост.

В края на първата част Георги Миланов се сблъска с Красимир Тодоров в борба за топката и се строполи на терена. Бившият национал се хвана за дясното коляно и даде знак, че няма да успее да продължи дуела, което наложи промяната му с Марин Петков.

Втората част стартира с любопитна опция за гостите. Юлиан Ненов догони дълъг пас, напредна по левия фланг и опита самобитно центриране, а топката подло чукна напречната греда на Михайлов.

В рамките на няколко секунди Андриан Краев и Марин Петков пробваха шанса си против Красимир Костов, само че до попадение по този начин и не се стигна.

В 57-ата минута Борислав Цонев засече остро центриране на Иван Горанов и стреля рисково пред очите на заспалата "зелена " отбрана, само че топката профуча около вратата. Малко по-късно Юлиан Ненов още веднъж легна на тревата и изиска дузпа, само че този път дейностите на "синята " отбрана бяха чисти и футболистът на Ботев Враца получи жълт картон за симулация.

В 70-ата минута Марин Петков надхитри Диего Фераресо, който събори "синия " гений в наказателното поле и принуди Димо Димов да отсъди дузпа за Левски. Борислав Цонев стреля от бялата точка, само че Красимир Костов отрази и отхвърли българския национал.

Десетина минути преди края домакините предявиха нови искания за дузпа, откакто Здравко Димитров се свлече на терена, само че съдията подмина обстановката. Малко по-късно Хосе Кордоба насочи приказен пас към Боби Цонев, който стреля, само че не съумя да преодолее Красимир Костов. Врачани пък отвърнаха с мощен, само че неакуратен шут на Иван Митрев.

В самия завършек на мача Билал Бари напредна отдясно и подаде към Радослав Цонев, който стреля незабавно. Красимир Костов още веднъж се регистрира с значима интервенция, докосвайки топката, която срещна и сглобката. В добавеното време на мача стражът на врачани записа нова впечатляваща интервенция, опазвайки мрежата си суха и съхранявайки точката на своя отбор.

Така Ботев Враца спря стремежа на "сините ", които остават на осмото място с 18 пункта. Врачани, от своя страна, към този момент имат 12 точки на предпоследното 13-о място.

Левски - Ботев Вр КР 0:0