Отборите на Левски и Ботев Враца играят при резултат 2:0

...

НА ЖИВО: Левски - Ботев Враца 2:0, Петрис бележи

Отборите на Левски и Ботев Враца играят при резултат 2:0 в мач от 23-ия кръг на efbet Лига. Уелтън откри резултата в 21-ата минута, откакто Андриан Краев изпусна дузпа още първоначално. Жереми Петрис пък удвои преднината на " сините " пет минути преди края на първото полувреме.

Левски получи опцията да извърши ъглов удар още в първата минута на срещата. При центрирането Ивелин Попов стигна първи до топката и стреля с глава. Ударът му обаче се озова в средата на вратата и стражът на гостите се оправи без проблеми.

Ситуацията бе преразгледана, защото при удара на Ивелин Попов топката срещна ръката на футболист на Ботев Враца преди да стигне до Красимир Костов. Драгомир Драганов отсъди дузпа в интерес на Левски. Андриан Краев застана зад топката и стреля, само че настрана от вратата.

Марко Мажуга насочи първия прецизен изстрел към вратата на Пламен Андреев в 10-ата минута. Изстрелът по никакъв метод не затрудни стража. В 16-ата минута Хосе Кордоба опита изстрел от сериозна отдалеченост, само че той бе спрян от футболист на гостите. След блокиран опит за центриране на Филип Кръстев, Левски получи корнер. Последва и втори ъглов удар, при който Цунами опита изстрел от сложна позиция, само че не откри задачата.

Две минути след това Ивелин Попов изведе отлично Роналдо в пеналтерията на Ботев Враца. Той избра да търси подаване към Рикардиньо, който бе в по-чиста позиция, само че не съумя да го откри и гостите почистиха. Мигове по-късно Ивелин Попов нанесе мощен изстрел от границата на наказателното поле, който обаче бе сапсен от Костов.

В 22-ата минута Рикардиньо сподели скоростта и техниката си, измъквайки се от бранител на гостите. Той проби отляво и опита остро подаване в наказателното на Ботев Враца. Не откри собствен съотборник, само че Роналдо се ориентира добре и я открадна. Опита изстрел, само че бе блокиран.

Около две минути по-късно Левски стигна до първия гол. Цунами открадна топката, а Краев откри Уелтън. Той се завъртя и стреля от сложна позиция, пращайки топката около стража на Ботев Враца за 1:0.

Уелтън бе покрай втория си гол в 27-ата минута. Той съумя да завоюва топката в средата на терена и проби добре, след което нанесе фалцов удар, който търсеше горния десен ъгъл, само че мина покрай задачата и излезе.

Добра офанзива на Ботев Враца в 38-ата минута. Домакините нападнаха отдясно, където Марко Мажуга потърси собствен съотборник с подаване в пеналтерията, само че топката бе изчистена. Последва и корнер, от който възпитаниците на Моралес не се възползваха добре.

В 40-ата минута Рикардиньо изведе Жереми Петрис при скоростна контраофанзива на " сините ". Петрис не сгреши и прати топката около Красимир Костов за 2:0.

LIVE / ЛЕВСКИ - БОТЕВ ВРАЦА 2:0

1:0 Уелтън 24'

2:0 Жереми Петрис 40'

Съставите на двата тима:

Левски: 1 Пламен Андреев, 2 Жереми Петрис, 23 Сонко Сундберг, 33 Хосе Кордоба, 6 Цунами, 8 Андриан Краев, 30 Филип Кръстев, 17 Уелтън, 18 Роналдо, 9 Рикардиньо, 10 Ивелин Попов

Резерви: 13 Николай  Михайлов, 5 Келиан ван дер Каап, 11 Джавад Ел Джемили, 20 Асен Чандъров, 22 Патрик-Габриел Галчев, 50 Кристиан Димитров, 88 Марин Петков

Старши треньор: Станимир Стоилов

Ботев Враца: 76 Красимир Костов, 8 Диего Фераресо, 23 Браян Мендоса, 4 Луиз Фелипе Соарес, 6 Антонио Георгиев, 30 Петко Ганев, 24 Стефан Гаврилов, 17 Чавдар Ивайлов, 14 Марко Мажуга, 15 Мирослав Маринов, 21 Жан Да Силва

Резерви:  34 Федерико Рубио, 19 Браян Андрес Варгас, 28 Клери Сербер, 18 Диого Барбоса, 9 Даниел Генов, 16 Красимир Тодоров, 10 Лукас Брамбила, 7 Митко Панов, 22 Петър Кепов