Отборите на Левски и Берое играят при резултат 0:0 в

...

НА ЖИВО: Левски - Берое 0:0, не зачетоха гол на сините

Отборите на Левски и Берое играят при резултат 0:0 в мач от 27-ия кръг на efbet Лига.

Двубоят на стадион „ Георги Аспарухов ” започва в 20:00 часа и може да го наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg ще проследим развиването на мача минута по минута, като в уеб страницата ни може да намерите видео с всеки един гол и забавна обстановка в срещата.

След няколко равностойни първи минути на „ Герена ”, „ сините ” сътвориха първата си добра опция за гол пред противниковата врата в 7-ата минута. Уелтън проби доста добре отляво, преодолявайки защитник на гостите, навлезе към наказателното поле и центрира към Роналдо на далечната греда. Нападателят на домакините стреля от въздуха, само че настрана от вратата.

Постепенно футболистите на Елин Топузаков взеха самодейността и съумяха да упражнят домашен напън. В 12-ата минута „ сините ” стигнаха до първия си корнер пред Иван Караджов. След положително центриране в наказателното поле, Андриан Краев надскочи директния си конкурент и стреля с глава, само че и той бе неакуратен.

„ Сините ” продължиха да имат самодейността в мача, само че чистите голови положения пред Иван Караджов съвсем липсваха. В 33-ата минута Рикардиньо опитва да затрудни вратарят на гостите с акробатичен ножичен удар, само че топката бе спряна от Зария Ламбулич с ръка. Главният рефер обаче сподели, че не вижда предумисъл в дейностите на бранителя на гостите и остави играта да продължи, макар претенциите на Ивелин Попов за дузпа.

Минута преди края на първото полувреме домакините стигнаха до доста добра опция, откакто футболист на Левски бе съборен на няколко метра пред наказателното поле на Берое и получиха правото да изпълнят директен свободен удар. Филип Кръстев се нагърби с осъществяването, само че изстрелът му спря в стената пред Иван Караджов.

Така първата част разумно завърши без попадения предвид на дребното обстановки пред двете порти.