Отборите на Левски и Ал-Кувейт играят при резултат 2:3 във

...

Левски допусна шокиращ обрат от Ал-Кувейт

Отборите на Левски и Ал-Кувейт играят при резултат 2:3 във втората инспекция за " сините " в Дубай.
Прочетете още
Първата забавна обстановка в срещата пристигна още в третата минута, когато Филип Кръстев и Ивелин Попов комбинираха добре. Талантливият футболист на " сините " пусна пас към Роналдо, който се опита да центрира по земя в наказателното поле към Марин Петков, само че защитник на Ал-Кувейт съумя да почисти кълбото.

В 11-ата минута Ивелин Попов стреля от директен свободен удар, който бе извоюван след пробив на Уелтон, само че опитният футболист стреля високо над задачата. Секунди по-късно още веднъж Попов комбинира с Филип Кръстев, който се озова на комфортна позиция, само че ударът му по земя бе отразен от Абдулрахман Камеел, написа sportal.bg

Логичното се случи в 20-ата минута, когато Марин Петков заби своя трети гол от началото на зимната подготовка. Нападателят се разписа с удар от далечна отдалеченост, който попадна в долния десен ъгъл на стража на Ал-Кувейт.

Пет минути по-късно футболистите на Левски матираха " алените " за повторно. Уелтон получи пас по лявото крило, след което проби до границата на наказателното поле, финтира защитник и с техничен удар с десния крайник записа името си измежду голмайсторите.

В 35-ата минута Роналдо засече центриране от корнер, само че ударът му с глава не бе на равнище и излезе в навън. Малко по-късно Филип Кръстев бе доста близо да направи резултата типичен. Халфът насочи добър изстрел от далечна отдалеченост, само че кълбото се отби в горната греда.

Втората част стартира, както приключи и първата. Тотален надзор върху събитията на терена от " сините ". В 54-ата минута Илиян Стефанов шутира от към 20 метра, само че топката мина на сантиметри от задачата.

В 63-ата минута футболистите на Ал-Кувейт осъществиха във вратата на Николай Михайлов, само че попадението бе анулирано поради засада.

В 75-ата минута " алените " върнаха едно попадение, като в тази обстановка младият футболист Дейвид Михалев опита да почисти една топка от вратарското поле, само че вместо това той уцели Келиан ван дер Каап и след рикошет в гърба на централния защитник, кълбото влетя в мрежата.

Този гол обърка тотално игра на Левски и въодушеви Ал-Кувейт. В 82-ата минута Али Хюсеин бе изведен очи в очи с Николай Михайлов, след което матира опитния пазач.

ЛЕВСКИ - АЛ-КУВЕЙТ 2:3

1:0 Марин Петков (20)
2:0 Уелтон (25)
2:1 Келиан ван дер Каап (75-автогол)
2:2 Али Хюсеин (82)
2:3 Али Хюсеин (90)

Стартови сформира:

Левски: 1. Пламен Андреев, 23. Сонко Сундберг, 50. Кристиян Димитров, 6. Цунами, 27. Асен Митков, 20. Филип Кръстев, 20. Асен Чандъров, 10. Ивелин Попов, 18. Роналдо, 17. Уелтон, 88. Марин Петков

Ал Кувейт: 40. Абдулрахман Камеел, 14. Мохамед Фриех, 6. Юсуб Хебизи, 13. Фахад Хамуд, 43. Ибрахим Камеел, 4. Реджа Абуджабара, 66. Мехди Берама, 44. Султан Фараж, 23. Амбро Абделфатах, 20. Ясин Ханеси, 11. Юсуф Насер