Отборите на Левски, Ботев и Локомотив Пловдив спечелиха първите си

...

Победи за "Левски", "Ботев" и "Локо" Пловдив преди подновяването на Първа лига

Отборите на " Левски ", " Ботев " и " Локомотив " Пловдив завоюваха първите си мачове от два месеца и половина насам.

В контролни срещи преди подновяването на Първа лига, " сините " се постановиха с 3:1 над " Витоша " Бистрица на " Герена ", " канарчетата " победиха " Славия " с 2:0 в Пловдив, а носителят на Купата на България не се затрудни против " Царско село " в София, като записа триумф с 2:0.

" Левски " стартира по-активно против " тигрите ", само че гостите стигнаха до първи прецизен удар в 19-ата минута, когато Георги Амзин шутира към близкия ъгъл, само че Милан Миятович внимаваше и избави. След половин час игра рожденикът Паулиньо проби отляво в наказателното поле след замяна на пасове с Найджъл Робърта, само че от 7-8 метра стреля над гредата.

В 38-ата минута Стайн Спиерингс напредна отляво и откри непокрития Робърта, който от десетина метра засече топката в мрежата. Малко преди почивката попадение на Янис Каргас бе анулирано поради засада.

Домакините въпреки всичко удвоиха преднината си осем минути след почивката. Резервата Ивайло Найденов проби отдясно и центрира, а Мартин Д. Петков овладя и с удар от точката на дузпата направи 2:0.

В средата на втората част " Витоша " понижи изоставането си след композиция сред двама юнаши на " сините ". Четин Садула получи вдясно и пусна невисок пас в наказателното поле към непокрития Илия Димитров, който от близко засече в мрежата. Последваха пропуски за домакините на Дени Алар и Станислав Костова, а в 77-ата минута Хали Тиам вкара за 3:1 с удар от въздуха.

В 82-рата минута Никола Борисов задържа Станислав Костов в наказателното поле и Волен Чинков свири дузпа за " сините ". Костов застана зад топката, само че нацели напречната гредата и резултатът остана неизменен.

" Локомотив " Пловдив поведе на " Царско село " в 26-ата минута, когато Малонга засече с глава топката в мрежата. " Смърфовете " вкараха и втори гол в 37-ата минута. Диниш Алмейда стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в бранител на " Царско село ", заблуди Джони Пласид и влезе в мрежата му за 0:2. В

Пет минути след подновяването на играта Николай Йорданов сподели пряк червен картон на Анте Аралица от " Локомотив " за недодялан фаул против футболист на домакините.

Двата тима обаче останаха по 11 индивида, защото в игра се появи Кенан Муслимович.

В Пловдив в игра за " канарчетата " влязоха новите им попълнения Славчо Шоколаров и Андерсон Барбоса. Славистите първи можеха да поведат в резултата още в 3-ата минута, само че Галин Иванов пропусна от комфортна позиция. Постепенно " жълто-черните " заиграха по-активно и започнаха да нападат по-опасно.

" Канарчетата " поведоха в резултата в 44-ата минута, когато след следващия ъглов удар Радослав Терзиев на задна греда с глава откри резултата в мача за 1:0. Домакините бяха по-активни и през втората част. В 63-ата минута Тодор Неделев с прецизен удар вкара втория гол в мача за 2:0.
Източник: btvnovinite.bg