Отборите на Леванте и Ейбар завъртяха 0:0 в двубой от

...

Без гол на Сиутат де Валенсия

Отборите на Леванте и Ейбар завъртяха 0:0 в дуел от петия кръг на Ла Лига. Първата част беше раздвижена и с положения. През второто полувреме баските удариха греда, само че с това се изчерпа всичко по-интересно. Първото полувреме на “Сиутат де Валенсия” предложи оспорван конфликт с разменена доминация. И двата отбора имаха нелоши голови обстановка, само че не се възползваха от тях. Такаши Инуи пропусна в шестата минута за гостите. От състава на “жабчетата” най-близо до попадение бяха Борха Майорл в 23-ата и Хосе Моралес в 41-ата. В 49-ата Кике нацели греда, изскочил против вратаря на домакините. В 80-ата стражът на баските Марко Дмитрович извърши нарушаване като финален в отбраната отвън наказателното поле, само че необичайно видя единствено жълт картон. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 5 кръг, събота 21 септември  Леванте 0:0краен резулат  Ейбар