Отборите на Лече и Сасуоло изнесоха хубав мач, завършил 2:2

...

Красив мач на Виа дел Маре, Лече без победа от септември

Отборите на Лече и Сасуоло изнесоха прекрасен мач, приключил 2:2 и донесъл много страсти на феновете. Футболистите на Фабио Ливерани бяха напред в резултата до 85-ата минута, когато звездата на гостите Доменико Берарди наказа бразилския вратар Габриел.

Срещата стартира с опция за Берарди, само че последният проигра този късмет. В 18-ата минута Джанлука Лападула откри резултата за домакините. Бившият нападател на Милан получи дълъг пас от Лука Росентини, отстрани съпротивата на Филипо Романя и матира стража Амед Траоре - 1:0 за Лече. Това беше втори гол през сезона за Лапагол, както е именуван Джанлука.

В 35-ата минута обаче се прояви бранителят Джереми Толян. Доскорошният футболист на Селтик приключи добра акция на своите за 1:1. Няколко минути преди почивката " джалоросите " още веднъж получиха задатък. Филипо Фалко зарадва трибуните на " Виа дел Маре " с отлично осъществяване на директен свободен удар. През второто полувреме играта резервира двуострия си темперамент.

В 81-ата минута Джереми Бога проби отляво и топката попадна у Дефрел, който обаче шутира неопределено. Все отново Сасуоло доближи до точката. В 85-ата минута Берарди откри мрежата от близко и по този начин натискът на гостите даде резултат - 2:2.

Последва късно активизиране на домакините, само че Лападула не уцели задачата, а изстрел на Биаджо Мекариело беше избавен от бранителя Андреа Консили. Така двата тима не излъчиха победител.