Отборите на Лацио и Верона не успяха да се победят

...

Ходът на Лацио към титлата понесе удар срещу Верона

Отборите на Лацио и Верона не съумяха да се победят в отсрочен дуел от 17-тия кръг на италианската Серия А, завършвайки 0:0 посред Рим.

Домакините имаха по-добрите положения през първата част, като най-близо до гола се оказаха Чиро Имобиле и Луис Алберто, надлежно в 21-та и 45-та минута на първата част. Въпреки това и в двата случая с положителни спасявания се регистрира вратаря Марко Силвестри.

През втората част гостите стигнаха до не неприятен късмет, откакто в 60-та минута Дарко Лазович стреля от окло 20 метра, само че Томас Стракоша се намеси уместно. Шест минути преди края на срещата Чиро Имобиле още веднъж опитва шанса си отдалеко, само че видя по какъв начин изстрелът му профуча настрана от вратата на гостите.

По този метод Лацио пропусна опцията да измести Интер от втората позиция, оставайки трети с 50 точки, на 4 зад водача Ювентус. Верона, от своя страна, затвърди положителните си изяви този сезон, оставайки 9-ти с 31 пункта.