Отборите на Лацио и Торино не успяха да се победят

...

Вездесъщият Имобиле спаси точката за Лацио в добавеното време

Отборите на Лацио и Торино не съумяха да се победят и приключиха наедно при резултат 171 в последния съботен дуел от 33-ия кръг в италианската Серия А. Гостите поведоха с попадение на Пиетро Пелегри в 56-ата минута, само че звездата и капитан на столичани Чиро Имобиле донесе точката на своя отбор с гол в 93-ата минута.

И двата отбора изиграха мощен мач, в който имаше положения и пред двете порти, а торинци удариха и греда в 29-ата минута след изстрел с глава на Бремер. При добавката на Самуеле Ричи вратарят Стракоша пък направи значимо избавяне.

В 49-ата минута Армандо Ицо бе покрай попадението, откакто стреля с глава от близко, само че Фелипе Андерсон съумя да се намеси и да избие топката на голлинията.

Гостите обаче поведоха в 56-ата минута, когато след центриране от корнер на Рикардо Родригес в наказателното поле Пиетро Пелегри с глава означи в мрежата за 0:1.

В третата минута на добавеното време обаче Лацио се добра до равенството. Милинкович-Савич центрира остро в наказателното поле, вратарят Бериша излезе неразчетено и разреши на Имобиле от близко да отиграе с глава, с цел да изравни за крайното 1:1.

По този метод срещата приключи без победител и Лацио събра актив от 56 точки, като краткотрайно излезе на 6-ото място в класирането. Торино пък остава 11-и с 40 точки.