Отборите на Лацио и Олимпик Марсилия играят при в сблъсък ...

Отборите на Лацио и Олимпик Марсилия играят при в сблъсък

НА ЖИВО: Лацио 0:0 Олимпик Марсилия, отмениха гол за домакините

Отборите на Лацио и Олимпик Марсилия играят при в конфликт от третия кръг на група „ Е “ на турнира Лига Европа.

В първите си два мача от актуалната европейска акция „ орлите “ записаха загуба и победа, като заемат втората позиция с авоар от точки. Преди към месец те загубиха визитата си на Галатасарай с 0:1, само че във втория кръг взеха непълен реванш за провалянето в Истанбул, сразявайки коравия отбор на Локомотив Москва с 2:0. Наставникът Маурицио Сари няма кадрови казуси и тимът му влиза в мача в прелестно въодушевление след гръмката победа над италианския шампион Интер с 3:1.

От своя страна Марсилия е с две равенства дотук в групата и се открива на третата позиция с две точки. В първата си среща в групата френският отбор позволи късен изравнителен гол при гостуването си в Москва, а в следващия мач против Галатасарай записа нулево тъждество .

Срещата започна в умерено движение , като и двата тима не искаха да прибързват и се разузнаваха в първите минути.

Първият удар към една от двете порти дойде в 10-ата минута и бе насочен от Матео Гендузи от границата на наказателното поле, само че право в ръцете на вратаря Томаш Стракоша.

Пет минути в следствие гостите проведоха положително нахлуване отляво, което приключи с центриране в наказателното поле на Пол Лирола, където Ченгис Юндер засече от към точката за дузпа, само че неопределено над вратата.

Марсилци пробваха да наложат напън в следващите минути и имаха превъзходен късмет да открият резултата в 20-ата минута. Димитри Пайе комбинира с Аркадиуш Милик отляво пред наказателното поле, а полският атентатор стреля силно към далечния ъгъл, само че топката профуча около лявата греда на домакините.

Три минути по- по никое време и Лацио създаде първата си заплаха пред вратата на французите. Тома Башич овладя подаване отдясно в наказателното поле и шутира в близкия ъгъл, само че Пау Лопес блокира и избави .

След половин час игра Бубакар Камара даде отличен извеждащ пас за Милик, който овладя майсторски и шутира в наказателното поле, само че над вратата.

В 34-ата минута домакините направиха сериозенпропуск. Луис Фелипезасече центриране в наказателното поле с глава, само че Лопес се намеси и мазета в корнер с дни ръка. След последвалото центриране от корнер се получи малко безредие , а топката се озова въвФелипе Андерсон, който макар че не съумя да уцели вратата.

Пет минути преди края на първата част Марсилия също имаше нова чудесна опция . Ченгис Юндер тестове чудесно отляво, влезе в наказателното поле и шутира към далечния ъгъл, само че Стракоша мазета в корнер.