Отборите на Кристъл Палас и Ливърпул играят при резултат 1:0

...

НА ЖИВО: Кристъл Палас – Ливърпул 1:1, червен картон на Селхърст парк

Отборите на Кристъл Палас и Ливърпул играят при резултат 1:0 в мач от 16-ия кръг на Висшата лига. Матета откри то дузпа в 57-ата минута.

Двубоят на „ Слехърст парк ” в Лондон започва в 14:30 часа и може да го гледате в директно предаване по DIEMA SPORT 2, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg ще проследим онлайн всичко най-интересно от мача.

Първите десетина минути в мача минаха в поделено превеси, като нито един от двата отбора не съумя да затрудни противниковия пазач. Постепенно гостите от Ливърпул започнаха да поглеждат по-сериозно към вратата на Палас и стигнаха до няколко разбърквания пред Джонстън, само че не и до сериозен удар към него.

В 27-ата мината пристигна и първата стопроцентова обстановка за гол в мача, която се разкри пред домакините. Футболистите на Рой Хдожсън проведоха страхотна контраофанзива, която приключи с центриране към Джеферсон Лерма на далечната греда. Крилото на Палас стреля без никакво съмнение, само че завърналият се на вратата на Ливърпул Алисон Бекер сподели международна класа. Бразилецът избави по свръхестествен метод, след което топката срещна десния непряк дирек на вратата, а по-късно Александър-Арнолд почисти мощно напред.

Само две минути по-късно отборът на Палас стигна до дузпа, която обаче бе анулирана след обзор на обстановката с ВАР. Уил Хюз съумя да отнеме топката от Уатаро Ендо пред наказателното поле, а по-късно да изведе собствен съотборник е пеналта, където той бе спънат от Върджил Ван Дайк, за което нидерландецът получи жълт картон.

Реферът Андрю Мадли бе привикан да прегледа обстановката с нападателната игра на Хюз против Ендо, а това се оказа решаващо. След дълго разглеждане на ситуацията, Мадрли отсъди нарушаване на играча на домакините, което докара до анулиране на дузпата и жълтия картон за Ван Дайк.

В минутите до края на първото полувреме играта много се накъса поради честите нарушавания в центъра на терена. Ливърпул въпреки всичко съумя да стигне до удар към вратата на домакините, който обаче още веднъж бе блокиран и не затрудни вратаря на Палас. Така двата отбора се отдръпнаха на отмора при резултат 0:0.

Резултатът в мача бе открит в 57-ата минута след любопитна обстановка. След офанзива отляво на домакините, топката бе центрирана в наказателното поле, където Джарел Куанса съумя да притисне Матета и да му попречи да отиграе добре топката. Играта продължи, макар претенциите на домакините за нарушаване на младия защитник. Минути по-късно обаче, реферът Андрю Мадли получи сигнал от своите ВАР асистенти и спря играта, с цел да прегледа обстановката на повтаряне. На тях се видя, че Куанса рита в крайници нападателя на Палас, който първи играе с топката. Това бе задоволително за Мадли да уточни бялата точка. От нея, Матета, който се появи на почивката, стреля тъкмо и даде преднина на своя отбор.

Точно четвърт час преди края на постоянното време домакините останаха с човек по-малко, откакто Аю спря обещаваща офанзива на Ливърпул и заслужено получи втори жълт картон. Минута по-късно отборът на Юрген Клоп изравни резултата след попадение на Мохамед Салах, което бе гол номер 200 за египтянина с фланелката на „ алените ”.

LIVE КРИСТЪЛ ПАЛАС – ЛИВЪРПУЛ 1:1

1:0 Матета 57' (д), 1:1 Салах 76'

Стадион: „ Селхърст парк ”, Лондон

Рефер: Андрю Мадли

Кристъл Палас : 1 Джонстън, 17 Клайн, 16 Андерсен, 6 Гехи, 2 Уорд, 26 Ричардс, 8 Лерма, 9 Аю, 19 Хюз, 15 Шлуп, 22 Едуард

Мениджър: Рой Ходжсън

Ливърпул : 1 Алисон, 66 Александър-Арнолд, 78 Куанса, 4 Ван Дайк, 21 Цимикас, 8 Собослай, 3 Ендо, 38 Гравенберх, 11 Салах, 7 Диас, 9 Нунес

Мениджър: Юрген Клоп