Отборите на "Кариана" и "Монтана" си поделиха по една точка

...

Боево реми в така чаканото дерби между Кариана и Монтана /снимки/

Отборите на "Кариана " и "Монтана " си поделиха по една точка на старта на новия сезон във Втора лига завършвайки наедно 1:1. И двата гола паднаха преди почивката, като за домакините прецизен бе привлеченият от Несебър нападател Реджеб Халил, а Тони Тасев изравни за гостите. Въпреки упованията, стадионът в село Ерден остана на половината празен, а да стискат палци за триумф на някогашните си съотборници бяха пристигнали някогашните футболисти на монтанци Сергей Георгиев и Даниел Гаджев. Заради жегата пък играта по един път през двете полувремена бе спирана, с цел да могат футболистите да пият вода.
В 18-та мин. Николай Минков проби от дясно и центрира по тревата, само че не откри свои съотборник. Две минути по-късно при идентична обстановка никои от гостите не се ориентира добре от центрирането на Тасев. Домакините дадоха отговор със мощен отдалечен шут на Цветомир Тодоров в 26-та мин., само че вратарят Марин Орлинов внимаваше и мазета в корнер. В 28-та мин. "Кариана " поведе. Ангел Бастунов проби от дясно и откри непокрит Георги Чакъров, който без закъснение стреля, Орлинов мазета с една ръка, само че топката попадна у Реджеб Халил и той я изпрати в мрежата. Монтанци реагираха като ужилени и в 35-та мин. изравниха. Борислав Дамянов напредна от дясно и подаде на Валери Христов, последва остро центриране в наказателното поле, където най-ниският Тони Тасев засече с глава и макар обезверената интервенция на вратаря Петър Начев топката отиде в горния ляв ъгъл. В 43-та мин. Тасев се оправи със отбраната на домакините, само че би над вратата, а малко по-късно изиска дузпа, само че основният арбитър Валентин Станчев остана безгласен.
След почивката играта продължи да бъде равностойна. В 53-та мин. при опит за центриране от Евгени Игнатов-Бамзе топката кацна на напречната греда и излезе в навън. Пет минути по-късно Тасев остана самичък против вратаря, само че Начев мазета в корнер. В 67-та мин. удар на Игнатов бе избит от вратаря Орлинов и с това рисковите обстановки в мача свършиха, а до края двата тима не рискуваха и разумно по този начин чаканото районно дерби приключи без победител.

"Кариана " – "Монтана " 1:1

"Кариана ": Петър Начев, Мартин Николов, Николай Дичев, Георги Търтов, Стоян Предев, Симеон Русев, Ангел Бастунов, Георги Чакъров (76-Георги Илиев), Реджеб Халил, Цветомир Тодоров, Евгени Игнатов-кап. (85-Ангел Цолов) Треньор: Веселин Великов.
"Монтана ": Марин Орлинов, Валери Христов, Иван Михов-кап., Преслав Петров, Костадин Гаджалов, Йордан Йорданов, Борислав Дамянов (46-Димитър Илиев), Николай Минков, Атанас Илиев, Николай Цветков (72-Мирослав Антонов), Тони Тасев. Треньор: Владимир Иванов.

Голмайстори: 1:0 Реджеб Халил (28), 1:1 Тони Тасев (35).

Главен арбитър: Валентин Станчев.
Асистенти: Станимир Трифонов, Васил Шавов.
Жълти картони: Георги Търтов (Кариана); Валери Христов, Иван Михов, Йордан Йорданов (Монтана).

Стадион: „ Кариана” в село Ерден-200 фенове.