Отборите на Жирона и Леванте направиха 1:1 в първи мач

...

Жирона прекъсна серия от шест поредни домашни победи

Отборите на Жирона и Леванте направиха 1:1 в първи мач от 30-ия кръг в Ла Лига. Гостите от “Сиутат де Валенсия” записаха седма точка в последните три срещи и имат преднина от седем точки пред 18-ия Лас Палмас. Същевременно каталунците изпуснаха да изпреварят Севиля в битката за евроместата, откакто прекъснаха превъзходната си поредност от шест следващи победи на “Монтиливи”.

В шестата минута Алекс Гранел изиска дузпа поради игра с ръка на Емануел Боатенг. След почивката беше по-интересно, като първо Джеферсон Лерма и Боатенг изпуснаха да вкарат за “гранотас”. В 54-ата Гранел осъществя страховит гол след удар отвън наказателното поле, при който топката влетя към сглобката. Две минути по-късно Кристиан Стуани пропусна самичък против вратаря. Тимът на Пако Лопес изравни в 68-ата минута посредством Хосе Моралес. Секунди преди удара полузащитникът беше в засада, останала незабелязана от страничния арбитър.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 30 кръг, събота 31 март  Жирона 1:1краен резулат  Леванте