Отборите на Жирона и Атлетико Мадрид направиха 1:1 в първи

...

Атлетико пак остана без победа срещу Жирона

Отборите на Жирона и Атлетико Мадрид направиха 1:1 в първи 1/8-финал за Купата на краля. Антоан Гризман даде задатък на гостите с попадение в деветата минута, което може да се смята и като автогол на вратаря Горка Ираисос. В 34-ата “Чоко” Лосано изравни. Интересното е, че Атлети към момента няма победа против жиронци, откакто и трите им срещи от Примера са приключили наедно.
| ALINEACIÓN
¡Aquí está nuestro once!
¡Los elegidos por @Simeone para el #GironaAtleti!
¡Vaaaamooos, Atleeeetiiii, vaaaamooooos! #AúpaAtleti #CopaDelRey pic.twitter.com/fjZXwUyNmX
— Atlético de Madrid (@Atleti) January 9, 2019 Антоан Гризман не получи отмора и се появи в настъпателен тандем с Никола Калинич. Диего Годин и Хосе Хименес оформиха централната защитна двойка. Еусебио подреди 3-5-2 с Антони Лосано и Сейду Думбия в предни позиции.  Жирона - Атлетико @@@
Домакините първи нанесоха удар. В петата минута Алейш Гарсия шутира от 30-ина метра, вратарят Антонио Адан не помръдна, а топката прелетя много покрай лявата му греда. В седмата минута Чоко Лосано изскочи самичък против стража на Атлетико, избра невисок изстрел - вратарят парира. Стотина секунди по-късно гостите от Мадрид откриха резултата след пъървия си шут. Калинич подаде за Гризман, който стреля без подготовка от границата на наказателното поле, топката се удари в напречната греда, тупна пред голлинията и след контакт с крайници на вратаря Горка Ираисос влезе в мрежата - 0:1.  Жирона - Атлетико @@@
В 26-ата централните бранители на Атлетико се размина с топката, тя стигна до Лосано, който обаче стреля неопределено - над гредата. Три минути по-късно Думбия изпусна превъзходен късмет. Той стреля с глава от четири метра, само че прати топката прекомерно високо. В 34-ата Лосано изравни след прекрасен удар от 20 метра. Нападателят на жиронци насочи с вътрешен удар към далечния ъгъл, а вратарят Адан необичайно мазета в личната мрежа - 1:1. Домакините продължиха да играят по-силно. В 39-ата минута Лосано нацели греда след корнер.
 Жирона - Атлетико @@@
Тимът на санкции през днешния ден Диего Симеоне натисна в първите минути след почивката. В 48-ата Калинич получи добра топка и от седем метра стреля с глава, само че вратарят Ираисос съумя да избие. В 52-ата Калинич се освободи в наказателното поле и нанесе рисков удар, при който топката профуча около сглобката. Три минути по-късно Анхел Корея се възползва от блъсканица и шутира остро от 15 метра - още веднъж настрана. В 58-ата домакините бяха покрай попадение, откакто Думбия се снабди с опция за удар от седем метра. Адан избави, а по-късно Сантиаго Ариас за малко не си означи аватогол.  Жирона - Атлетико @@@
В 79-ата Ираисос излезе отвън наказателното поле, само че подаде на крайници на Томас. Халфът стреля без закъснение, трансферира вратаря, само че насочи около страничната греда. В 84-ата Хименес почисти топката в Диего Годин, само че имаше шанс, че футболист на Жирона не беше наоколо да чукне в мрежата и тя излезе в корнер. Реваншът е след седмица на Wanda Metropolitano.