Отборите на Истанбул Башакшехир и Галатасарай не излъчиха победител в

...

Галатасарай спря устрема на Истанбул Башакшехир

Отборите на Истанбул Башакшехир и Галатасарай не излъчиха победител в дербито на 29-ия кръг на турската Сюпер лига. Двубоят завърши при резултат 1:1, като по този начин бе спряна победната серия на домакините от 3 следващи триумфа.

Истанбул поведе в 51-ата минута, когато Алексич се разписа с глава след чудесно центриране на Каведжъ.

Галатасарай обаче изравни в 67-ата минута с попадение на Акаба, който получи пас паралелно на голлинията от Сарачи и от близко чукна топката във вратата за 1:1.

Домакините приключиха срещата в понижен състав, откакто в 85-ата минута Виска получи втори жълт и червен картон за недодялан фаул против Сери.

След това реми Истанбул Башакшехир остава отпред в класирането с 60 точки, пред Трабзонспор с 58 и Сиваспор с 53. Галатасарай е на 4-ата позиция с 52 точки.