Отборите на Исландия и Англия играят при резултат 0:0 в

...

НА ЖИВО: Исландия - Англия, без попадения след първата част

Отборите на Исландия и Англия играят при резултат 0:0 в първия си мач от второто издание на Лигата на нациите. Срещата можете да я наблюдавате в Gong.bg .

Final preparations complete. Not long to go now!
— England (@England)
Гостите започнаха дуела по-напористо и пробваха да наложат напън. Първият удар към една от двете порти пристигна в петата минута, който бе насочен от Хари Кейн, само че без особени проблеми за Ханес Халдерсон.

Две минути по-късно капитанът на "трите лъва " прати топката във вратата на домакините, само че попадението бе анулирано при много противоречиви условия. При повторенията не се видя нито нарушаване, нито засада на Кейн, само че в шампионата системата ВАР не се употребява и резултатът остана неизменен.

Iceland 0-0 England
Harry Kane has another chance as he slides home at the back post (below) but the goal is rather questionably ruled out for offside.
— Lilian Chan (@bestgug)
В 10-ата минута мощен удар на Кайл Уокър отвън наказателното поле бе блокиран от състезател на Исландия в ъглов удар.

В идващите минути двата тима опитваха разнородни офанзиви, само че до удари към някоя от двете порти не се стигаше.

Англичаните продължиха със своя напън, като Рахийм Стърлинг и Джедън Санчо бяха доста дейни по двата фланга. Именно звездата на Манчестър Сити опита удар от границата на наказателното поле в 28-ата минута, само че без проблеми за Халдерсон.

В 34-ата минута Арнор Траустасон стреля непосредствено от директен свободен удар от към 20-ина метра, само че настрана от дясната греда на Джордан Пикфорд.

ИСЛАНДИЯ – АНГЛИЯ 0:0