Отборите на и завършиха наравно 1:1 в последен мач от

...

Лион измъкна точка от Лил с човек по-малко

Отборите на и приключиха наедно 1:1 в финален мач от деветия кръг на френската Лига 1.
Двубоят на " Стад Пиер-Маурой " бе много забавен, само че домакините по този начин и не съумяха да се възползват от численото си преимущество през второто полувреме, откакто в 50-ата минута Лион остана с 10 души на терена след втори жълт картон на.

откри за Лил в средата на първото полувреме, само че четири минути преди почивката гостите изравника след автогол на Зеки Челик.

През второто полувреме играта се придвижи напълно в половината на гостите, само че Лил по този начин и не съумя да стигне до втори гол, макар че сътвори 10 положения за подобен против нито едно за " хлапетата ".

С точката Лил събра 19 и пропусна да се изравни с водача в класирането, който има 21. Олимпик Лион е на шесто място с 14 точки.

Лига 1 9 кръг, неделя 1 ноември  Лил 1:1краен резулат  Лион