Отборите на и направиха 1:1 в мач от първия кръг

...

Айнтрахт не успя да прегъне Арминия

Отборите на и направиха 1:1 в мач от първия кръг на Бундеслигата. И двете попадения паднаха след почивката, като първо Суку даде задатък на гостите, а изравни. Двубоят не се игра пред празни трибуни поради решението на футболните шефове стадионите да бъдат отворени за 20 % от потенциала си. Домакините бяха по-настойчиви през първото полувреме. Тимът владееше топката в 64 % от времето през първата част. пропусна най-хубавото състояние за Айнтрахт, откакто стреля неопределено от въздуха. Гостите имаха своята опция при корнер в 24-ата минута. Тогава отбраната на франкфуртци не се ориентира добре, получи се рикошет и топката срещна гредата. В 51-вата минута откри в интерес на гостите. Той беше изведен самичък против вратаря и технично насочи в десния ъгъл на вратаря. Домакините дадоха отговор с изравнителен гол 11 минути по-късно. Баст Дост игра с глава на първа греда и продължи за Андре Силва, който взе високата топка и изравни. В последните минути домакините натиснаха и изпуснаха няколко преференциални положения. Бундеслига 2 кръг, събота 26 септември  Херта 16:30  Айнтрахт Франкфурт