Отборите на и играят при резултат 2:2 на Лусаил“ в

...

Нидерландия възкръсна и докара 1/4-финала с Аржентина до продължения

Отборите на и играят при резултат 2:2 на „ Лусаил “ в ¼-финален конфликт от Световното състезание в Катар. откри резултата в 35-ата минута, а в 73-тата го удвои от дузпа. Резервата обаче избави " лалетата " с голове в 83-тата минута, а по-късно и в 11-ата от добавеното време, пращайки мача в продължения. Победителят ще срещне на полуфинал, отстранила след дузпи. Това е шести дуел сред двата тима на Световни шампионати. И двата тима имат по две победи, само че тези на са в постоянното време (4:0 в групите на Мондиал 1974 и 2:1 на ¼-финал в Мондиал 1998), до момента в който е печелила единствено след дузпи (полуфинал на Мондиал 2014) и продължения (финал на Мондиал 1978). Петият мач е нулево реми в груповата фаза на Мондиал 2006.>
Източник: duma.bg