Отборите на Хебър(Пазарджик) и Миньор(Перник) ще се срещнат два пъти

...

Хебър и Миньор с два мача за 3 дни

Отборите на Хебър(Пазарджик) и Миньор(Перник) ще се срещнат два пъти в границите на 3 дни.

До там се стигна откакто „ чуковете ” завоюваха зоналния ½ край в шампионата за купата на лигата след победно 3:2 над Миньор(Перник) в Радомир.

Така идната сряда в среща за лъчение на зоналния представител перничани и пазарджиклии ще имат пряк мач по сред си на безпристрастен терен. След това в събота Хебър посреща граовци в мач за състезание на стадион " Георги Бенковски ".

Евентуалните игрища за зоналния край от купата на Лигата са тези в Долна баня или Самоков.

Хебър няма никакви упоритости в този шампионат и евентуално ще даде късмет за изява на юношите си старша възраст.

Миньор от своя страна хвърли титулярите си против Марек и сигурно ще желае да продължи непременно в този шампионат предвид на проваления досега сезон.

Победата на перничани в Радомир пристигна в последната минута на дуела.
Марек излезе напред в резултата в 40-та минута, когато Стойчо Недков приключи единствената офанзива за тима си през първата част.

Преди това пропуски за Миньор направиха Тончев, Милчев, Асенов и Чаворски.

Веднъж и гредата оказа помощ на символичните посетители.
Втората част стартира с напън на Миньор.

В 50-та минута Селимински с глава прати топката в левия стълб, а в идващия половин час „ чуковете “ направиха цялостен поврат с голове на Петър Тончев и Стоян Кадифчин.
Драматични се оказаха последните 5 минути от срещата.

В 85-та минута Роби Атанасов се разписа за Марек от близко за 2:2.

Двубоят отиваше към осъществяване на наказателни удари, само че в последните секунди Александър Манолов с отмерен удар прати топката под гредата за крайното 3:2.
В срещата с Марек „ чуковете “ бяха водени от Венелин Трайков, защото след загубата от Сливнишки воин Георги Станков подаде оставка, която бе призната от управлението.
Източник: marica.bg