Отборите на Евертън и Тотнъм не успяха да се победят

...

Евертън и Тотнъм не се победиха, изключително неприятен инцидент помрачи срещата

Отборите на Евертън и Тотнъм не съумяха да се победят на " Гудисън парк " в дуела между тях от 11-ия кръг на Висшата лига.

Срещата приключи при резултат 1:1. Али вкара за " шпорите ", а Тосун изравни в... 98-ата минута на мача. Срещата беше продължена с цели 12 минути.

Чистите голови положения през първите 45 минути съвсем липсваха, а това докара и до разумното 0:0 на почивката.

След нея се стигна до противоречиво състояние с присъединяване на голмайстора Деле Али. Той опита да избие топката при центриране в полето на отбора си, само че игра с ръка.

Реферът се допита до системата за видеоповторение ВАР, само че не отсъди дузпа.
 Снимка 450939
Източник:

Мачът обаче напълно бе засенчен от една извънредно неприятна обстановка.

Тя стана факт при нарушаване на Хьон-Мин Сон 11 минути преди последния сигнал. В привидно безобидна конкуренция в Андре Гомеш, корейският футболист изостана. В опит да застигне противника си и да избие топката от краката му, той откри един от крайниците на Гомеш, след което го запрати в безтегловност към връхлитащия Серж Орие.

Камерите не демонстрираха повтаряне на целия случай, като спираха сега, в който трябваше да стане ясно какво тъкмо се е случило с крайници на Гомеш.

Реакцията на Сон бе показателна. Футболистът закри устата си и понечи да падне на тревата, като даже се разплака. Той видя аления цвят на картона за грубия си фаул, само че насочвайки се към тунела, не спираше да плаче и изглеждаше доста обезпокоен.

Орие даже насочи молитва, гледайки към небето, а малко по-късно пожела да бъде сменен, защото не съумя да се оправи с страстта.
 Снимка 450937
Източник:

Бяха дадени 12 минути продължение, само че резултатът се резервира неизменен чак до 98-ата минута.

Тогава Тосун вкара за оказалото се и извънредно 1:1.