Отборите на Евертън и Астън Вила направиха 1:1 в мач

...

Сигнал от съдийския часовник съсече Астън Вила

Отборите на Евертън и Астън Вила направиха 1:1 в мач от 36-ия кръг на Премиър лийг. Езри Конса Нгойо откри за бирмингамци в 72-ата минута, а Тио Уолкът изравни. При победа Вила щеше да се приближи на точка от избавителния бряг, само че вместо това остана на цели три и то с мач повече. Първото полувреме не предложи доста забавни моменти. След почивата двата отбора подвигнаха оборотите. В 72-ата Конса откри резултата след статично състояние. След центриране той пребори пазача си и вкара с глава от седем метра. Гостите от Бирмингам бранеха точките до 87-ата минута. Тогава Андре Гомеш центрира към Уолкът, който трансферира вратаря с параболично осъществяване. Топката се устреми към далечния горен ъгъл, бранител на гостите я чукна в опита да почисти, а в последна сметка Пепе Рейна я хвана. Съдията получи сигнал от часовника си, че топката е минала голлинията и отсъди гол. Повторенията ясно демонстрираха, че топката е зад голлинията. Премиър лийг 36 кръг, четвъртък 16 юли  Евертън 0:0краен резулат  Астън Вила