Отборите на "Етър" и "Ботев" (Враца) не успяха да си

...

Опълчението на Ботев /Враца/ удържа 0:0 като гост на Етър във Велико Търново

Отборите на "Етър " и "Ботев " (Враца) не съумяха да си отбележат гол и приключиха наедно 0:0 в мач от 24-ия кръг на efbet Лига.
Двубоят бе с огромна значителност и за двата отбора, борещи се за своето оцеляване в елита. И двата отбора се намират в рисковата зона и би трябвало да се борят със зъби и нокти, в случай че желаят да запазят елитния си статут. Днес домакините от Велико Търново могат да съжаляват за изпуснатите 3 точки, имайки поради, че сътвориха повече положения пред противниковата врата, а на два пъти горната греда спря удари на Симеон Мечев и Преслав Боруков.
В 6-ата минута на мача "Етър " сътвори първото чисто голово състояние на сметката си. Ловре Кнежевич получи топката от Преслав Боруков, след което комбинира с Миси Мезу. Нападателят стреля неотложно, само че Костов се намеси и предотврати сигурен гол във вратата си. В 14-ата минута Боруков не затрудни Красимир Костов с удар от далечна отдалеченост.
В 19-ата минута Христо Златински можеше да означи доста хубав гол с мощен шут от воле. Той откри топката на границата на наказателното поле, само че ударът му мина над вратата. Минута по-късно Здравко Илиев центрира към втора греда, където Ловре Кнежевич се извиси над всички. Изстрелът му с глава обаче не откри вратата на гостите.
В 32-ата минута Здравко Илиев центрира, а Преслав Боруков отигра технично с пета. Нападателят на домакините насочи добре, само че докосването му бе прекомерно едва и Красимир Костов улови топката без проблеми.
В 55-ата минута удар на Атанас Зехиров мина доста рисково около левия непряк дирек на вратата зад Христо Иванов. В 61-ата минута Здравко Илиев направи значима интервенция при подаване на Валери Домовчийски по земя към Петър Атанасов в наказателното поле. Силното показване на гостите продължи и в идващите минути. Атанас Зехиров проби по десния фланг и подаде в наказателното поле. Валери Домовчийски овладя добре и стреля, само че Христо Иванов беше на мястото си.
В 71-ата минута "Етър " се рамина с гола, като горната греда спря удар на Симеон Мечев. При добавката пък бранител почисти от голлинията удар на Преслав Боруков. Нападателят на домакините още веднъж разтресе горната греда единствено минута по-късно. Той беше оставен да шутира малко преди пеналтерията, като шансът го лиши от хубав гол. В 74-ата минута Костов блокира удар на Кольо Станев.

"Етър " - "Ботев " 0:0

Стартови сформира:
"Етър ": Христо Иванов, Здравко Илиев, Пламен Крачунов, Мариян Иванов, Христофор Хубчев, Божидар Кацаров, Симеон Мечев, Ловре Калинич, Преслав Боруков, Даниел Младенов, Миси Мезу;
"Ботев ": Красимир Костов, Костадин Ничев, Илия Миланов, Мартин Николов, Атанас Зехиров, Аласане Н'Диайе, Христо Златински, Самир Аясс, Юлиан Ненов, Даниел Генов, Валери Домовчийски;
Източник: bulnews.bg