Отборите на Черно море и Септември играят при резултат 3:0

...

НА ЖИВО: Черно море - Септември 3:0, Дробаров също бе точен

Отборите на Черно море и Септември играят при резултат 3:0 в първи мач от 24-ия кръг на efbet Лига. Мазир Сула откри в 5-ата минута, а Исмаил Иса удови в 39-ата. Срещата започва в 15:00 часа на стадион „ Тича ” във Варна и може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg ще проследим развиването на мача минута по минута.

Първата добра опция в мача се разкри пред домакините. Тя пристигна в 3-ата минута, когато топката бе центрирана към точката на дузпата, където Исмаил Иса стреля с глава, само че над вратата.

Само две минути по-късно Черно море откри резултата. Исмаил Иса бе изведен чудесно по десния фланг, напредна доста добре и навлезе в наказателното поле, където с лекост финтира защитник на гостите, а по-късно прокара топката сред краката на различен футболист на Септември, с цел да откри Мазир Сула. Халфът на „ зелено-белите ” бе оставен безусловно непокрит на към 12 метра от голлинията и с техничен удар в долния ляв ъгъл на вратата откри.

Следващият късмет за гол в мача бе още веднъж на сметката на домакините. Исмаил Иса изведе Мазир Сула пред наказателното поле, само че Димитър Шейтанов излезе и пресече подаването. Топката обаче още веднъж попадна в Сула, който откри Алекс Фернандес на границата на пеналта. Халфът стреля без закъснение, само че не откри рамката на вратата.

Гостите дадоха отговор с отлична офанзива в 15-ата минута. Димитър Костадинов получи несмущаван от никого отдясно и незабавно прати топката към Мартин Петков, който стреля, само че високо над вратата.

Няколко минути по-късно още веднъж Петков имаше опция да се разпише. След офанзива отдясно, Петков стигна до ъгъла на наказателното поле и стреля мощно по диагонала. Топката докосна напречната греда и излезе в навън.

Последваха два шанса на домакините, които обаче не затрудниха Шейтанов. Първо Иса опитва акробатичен удар с тил към вратата, само че прати коженото кълбо около десния непряк дирек. Мазир Сула също имаше опция да стреля минути по-късно, само че и той бе неакуратен.

Черно море съумя да удвои преднината си в 39-ата минута. След нова отдясно Мазир Сула получи и напредна в наказателното поле, след което комбинира с Дакай. Швейцарецът се оправи със бранител на гостите и откри Исмаил Иса фронтално против вратата. Нападателят стреля в десния ъгъл на вратата, оставяйки без отговор стража на Септември за 2:0.

Второто полувреме стартира с доста положително състояние за гостите от София. Мартин Ачков получи отляво в наказателното поле и макар че бе обезпокояван от никого, вместо да стреля към вратата на домакините, реши да потърси композиция със собствен съотборник и сгреши. Топката бе избита в корнер, след който не последва нищо рисково за Дюлгеров.

LIVE • ЧЕРНО МОРЕ – СЕПТЕМВРИ 3:0