Отборите на Челси и Саутхемптън не излъчиха победител в мача

...

Челси изненада неприятно феновете си у дома, срещу Саутхемптън

Отборите на Челси и Саутхемптън не излъчиха победител в мача между тях от 21-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на " Стамфорд Бридж " приключи по този начин, както и стартира - при резултат 0:0.

Челси се показа отлично в празничния цикъл във Висшата лига и завоюва и двата си мача, които бяха гостувания. По този метод лондончани не помниха за загубата с 0:1 от Лестър на " Стамфорд Бридж ", само че в този момент не се оправиха със задачата си на личен терен.

Снимка 398019
Източник:

При визити тимът на " светците " продължава да се показва незадоволително и има цели 7 загуби от общо 10 срещи.

Все отново Саутхямптън завоюва последната си среща надалеч от вкъщи - 3:1 над Хъдърсфийлд, с което прекъсна отрицателната серия от 4 поредни разочарования. Днес пък отборът се поздрави с малко предстояща точка.

Снимка 398018
Източник:

През този сезон Челси е 4-ият най-силен хазаин във Висшата лига и само Лестър завоюва на " Стамфорд Бридж ". От 10 срещи у дома, " сините " завоюваха 6 и имат още 4 равенства.

Лондочани имаха 3 следващи победи над " светците " в Лондон във всички шампионати - 4:1 и 1:0 за състезание и 2:0 за ФА Къп. Вторият ден от новата година не беше техният ден.

Маурицио Сари: На Челси не му би трябвало нов нападател

Ето какво съобщи мениджърът на лондончани

Алваро Мората бе главният дебитор за Челси в срещата довечера, като пропиля две чудесни благоприятни условия през първото полувреме и една през вторите 45 минути.

Пет минути преди почивката той се оказа лице в лице със съперниковия пазач, само че не съумя да го преодолее.

Снимка 305644
Източник:

Мората въпреки всичко прати топката в мрежата двайсет минути преди края на мача, само че попадението му беше анулирано поради засада. Повторенията демонстрираха, че решението на съдиите е било по-скоро правилно.

В продължението на мача Алонсо бе съборен в наказателното поле, само че реферът реши, че нарушаване на разпоредбите не е имало. Футболистът на Челси стачкува дълготрайно, само че това бе без значение.

Така Челси пропусна опцията да застигне Манчестър Сити в класирането и остава на три точки зад " жителите ", заемайки четвъртата позиция.

Саутхемптън е първият от застрашените от изпадане сформира, като заема 18-ото място в таблицата с подреждането.