Отборите на Челси и Реал Мадрид играят при резултат 1:3

...

НА ЖИВО: Челси 1:3 Реал Мадрид, безумна грешка на Менди

Отборите на Челси и Реал Мадрид играят при резултат 1:3 в първи мач от огромното дерби на четвъртфиналите в Шампионската лига. Гостите поведоха с два гола на Карим Бензема, само че пет минути преди края на първата част Кай Хавертц върна едно попадение за домакините.

Първият удар към една от двете порти пристигна в четвъртата минута, когато Едер Милитао стреля от отдалеченост, само че Едуар Менди улови без проблем. Челси отвърна стремително с изстрел на Кай Хавертц. Германският национал пое прехвърлящ "бялата " отбрана пас и мигновено опита да заплаши вратата на Куртоа, само че Алаба блокира удара.

Гостите се възползваха от неточност в отбраната на Челси и след бърза контраофанзива доближиха до най-хубавата си опция. "Белия балет " пропиля страховит късмет за разкриване на резултата, откакто Винисиус Жуниор овладя превъзходен пас в наказателното поле, само че разтресе само напречната греда.

След 14 минути игра пристрастеностите се нажежиха, откакто Едер Милитао фаулира Сесар Аспиликуета на границата на наказателното поле, което провокира претенциите на домакините за червен картон на бразилеца. Рийс Джеймс стреля непосредствено от директен свободен удар, само че някогашният пазач на "сините " от Лондон опази вратата си.

В 21-ата минута Реал съумя да открие резултата, откакто Винисиус Жуниор върна обратно към Бензема, който от точката на дузпата безокомпромисно прати топката в левия ъгъл на Менди.

5 – Karim Benzema and Vinícius Júnior have combined for five UEFA Champions League goals this season, the outright most of any duo this term. Forgiveness.
— OptaJoe (@OptaJoe)
Три минути по-късно Бензема означи и втория си гол в мача, откакто посрещна центриране от Лука Модрич и с глава матира сенегалския пазач на Челси за повторно. Малко по-късно последваха нови искания за дузпа от страна на домакините. Този път Кай Хавертц се строполи на земята след прикосновение с неприятелски състезател, само че съдията Клеман Тюрпен и този път бе безапелационен.

В 33-ата минута "белите " се разминаха с трети гол, откакто Карвахал тотално увлече противнковата отбрана и стреля към вратата, само че Менди избави в последния миг. Топката стигна рисково покрай краката на Винисиус, само че Андреас Кристенсен почисти в последния миг.

Пет минути по-късно Тиаго Силва стреля към вратата на Куртоа, само че опитът му бе неакуратен. Секунди по-късно Кай Хавертц обаче бе непогрешим и върна вярата на "сините ". Жоржиньо изпрати великолепно центриране в наказателното поле, където немският национал се извиси и с мощен удар с глава върна едно попадение за своя отбор.

В края на първата част Бензема извърши страховит пропуск и се размина с ново попадение, откакто ударът му мина на сантиметри от лявата греда.

Реакцията на Томас Тухел не закъсня и с началото на втората част пусна Матео Ковачич и Хаким Зиеш за сметка на Андреас Кристенсен и Н'Голо Канте, с което промени схемата на игра на 4-3-3. Секунди след подновяването на играта Едуар Менди извърши потресаваща неточност, която бе мигновено осъдена от Карим Бензема. Сенегалецът излезе да посрещне топката и насочи извънредно слаб пас към Рюдигер, а Бензема открадна кълбото и оформи своя хеттрик.

Челси - Реал Мадрид 1:4
0:1 Карим Бензема 21'
0:2 Карим Бензема 24'
1:2 Кай Хавертц 40'
1:3 Карим Бензема 46'