Отборите на Челси и Борусия Дортмунд играят при резултат 0:0

...

НА ЖИВО: Челси - Борусия Дортмунд, греда за домакините

Отборите на Челси и Борусия Дортмунд играят при резултат 0:0 в осминафинален мач реванш от Шампионска лига. Двубоят стартира с десетминутно забавяне, откакто единият от двата отбора дойде на стадиона по-късно от предстоящото.

В Gong.bg ще проследим мача онлайн.

След първия мач в Германия, „ жълто-черните ” имат преднина от един гол, откакто се постановиха с 1:0.

Двубоят стартира кошмарно за гостите. Старши треньорът на Борусия Дортмунд Един Терзич трябваше да прави насилствена промяна още в 4-ата минута на дуела.. Намиращият се в отлична форма Юлиан Брандт получи разтежение и трябваше да напусне терена. На негово място се появи Джовани Рейна.

Първата действителна голова опция в мача пристигна в 7-ата минута, когато Жоао Феликс бе изведен в наказателното поле отляво и стреля от дребен ъгъл, само че стражът на гостите мазета в корнер.

Минута по-късно Кай Хаверц също се озова зад отбраната на Борусия Дортмунд, само че мощният му шут не попадна в задачата. Точно преди да стреля Хаверц бе блъснат в тил от Емре Джан, само че основният рефер не отсъди нарушаване.

В 17-ата минута Борусия Дортмунд стигна до директен свободен удар на прелестна позиция пред наказателното поле на домакините. Марко Ройс стреля доста технично над стената, само че Кепа Арисабалага с една ръка съумя да избие в ъглов удар.

Следващата добра обстановка в мача бе на сметката на Челси. След центриране отдясно защитата на гостите не съумя да почисти добре топката, която попадна на пътя на Хаверц. Халфът на „ сините ” стреля мощно с левия крайник, само че коженото кълбо срещна левия непряк дирек и мина зад тила на вратаря на Дортмунд, а по-късно напусна терена.

LIVE • ЧЕЛСИ – БОРУСИЯ Д 0:0 (резултат от първия мач 0:1)

Стадион: „ Стамфорд бридж ”, Лондон

Рефер: Дани Макели, Нидерландия

Челси: 1 Кепа Арисабалага,  33 Уелси Фофана, 26 Кулибали, 21 Бен Чилуел, 24 Рийс Джеймс, 8 Матео Ковачич, 5 Енцо Фернандес, 32 Марк Кукурея, 17 Рахийм Стърлинг, 29 Кай Хаверц, 11 Жоао Феликс

Старши треньор: Греъм Потър

Борусия Дортмунд: 22 Александър Майер, 17 Мариус Волф, 25 Никлас Зюле, 4 Нико Шлотербек, 13 Рафаел Герейро, 22 Джуд Белингам, 23 Емре Джан, 6 Салих Озджан, 19 Юлиан Брандт, 11 Марко Ройс, 9 Себастиан Алер

Старши треньор: Един Терзич