Отборите на Ботев Пловдив и Спартак Варна играят при резултат

...

НА ЖИВО: Ботев Пловдив - Спартак Варна 1:0, канарчетата поведоха след вратарска грешка

Отборите на Ботев Пловдив и Спартак Варна играят при резултат 1:0 в мач от от 26-ия кръг на efbet Лига. Николай Минков даде преднина на " канарчетата " в 36-ата минута след груба вратарска неточност.

На Gong.bg ще проследим всичко най-интересно от срещата.

Още в 2-ата минута домакините бяха покрай го гола. Самюел Акере бе открит в наказателното поле. Той нанесе изстрел, който обаче попадна право в ръцете на стража на Спартак.

Три минути по-късно Иван Йорданов опита изстрел от сериозна отдалеченост, а топката мина на сантиметри от страничния дирек на вратрата.

В 11-ата минута Лерой Микелс също опитва с отдалечен шут, който обаче бе отразен от Кристиано Фигуеиредо. Последва корнер, при който още веднъж се стигна до далчен изстрел - блокиран. При втори ъглов удар Димов стреля с глава, само че над вратата.

Николай Минков бе изведен от Траоре в 18-ата минута. Той нахлу в наказателното поле, само че не съумя да нанесе прекрасен изстрел, защото бе затворен от бранител на " соколите ".

В 23-ата минута Херо трябваше да направи насилствена промяна след неприятна травма на Жоао Марио, който бе изнесен на носилка. В игра се появи Денис Баланюк. Пет минути по-късно Ботев Пловдив провежда бърза контраофанзива, поведена от Абдулайе Траоре, който откри Джеймс Ето'о в наказателното поле. Вторият опита да пусне остро подаване към бялата точка, само че бе блокиран.

Ботоев поведе в 36-ата минута. Николай Минков се разписа след груба неточност на вратаря на Спартак. Той не съумя да се оправи с изстрел на Траоре и изпусна топката. От това се възползва Минков, който я прати в празната врата.

Четири минути преди края на първото полувреме Дилан Мертенс направи добър самостоятелен пробив и опита изстрел от ръба на наказателното поле. Топката рикошира в неприятелски състезател и излезе в корнер. Домакините не заплашиха стража на " соколите " от ъгловия удар.

LIVE | Ботев Пловдив - Спартак Варна 1:0

1:0 Николай Минков 36'

Съставите на двата тима:

БОТЕВ: 13. Хидайет Ханкич, 6. Дилан Мартенс, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето, 16. Самюел Акере, 17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен, 19. Абдулайе Траоре, 21. Точукву Ннади, 24. Джаспър ван Хертъм, 44. Роберто Пунчец

Старши треньор: Бруно Балтазар

СПАРТАК:  31. Кристиано Фигуеиредо, 6. Луан да Силва, 25  Пламен Димов, 3. Бен Карамоко, 66. Александър Цветков, 11. Виктор Митев, 82. Иван Йорданов, 22. Роберто Хименез, 7. Лерой Микелс, 14. Ивей Ромееш, 23. Жоао Марио

Старши треньор: Димитър Димитров-Херо