Отборите на Ботев (Пловдив) и Берое направиха равенство 1:1

...
Отборите на Ботев (Пловдив) и Берое  направиха равенство 1:1

Камбуров донесе равенство на Берое в дербито на Тракия

Отборите на " Ботев " (Пловдив) и " Берое " направиха тъждество 1:1 в дербито на Тракия от 18-ия кръг на Първа лига, което се игра на стадиона в Коматево.

Двата отбора направиха забавна среща с доста голови положения и в последна сметка поделиха точките. Първият огромен късмет бе за старозагорци, които получиха право да изпълнят дузпа в 26-та минута поради игри с ръка на Цветомир Панов в наказателното поле. Капитанът на гостите Мартин Райнов не стреля добре от бялата точка и Иван Чворович отрази удара му. Това подвигна „ канарчетата‘, които натиснаха и стигнаха до гол в 35-та минута, когато вратарят на Берое Душан Перниш се намеси едва при изстрел от свободен удар на Тодор Неделев и Лъчезар Балтанов вкара на празна врата при добавката.

След почивката възпитаниците на Александър Томаш потеглиха в офанзива в търсене на изравнителен гол и оставиха доста свободни пространства за нападателите на Ботев. Домакините имаха няколко отлични благоприятни условия да удвоят преднината си, само че Перниш се реваншира за грешката си и отрази рискови удари на Виана, Ндонгала и Неделев. Пловдивчани бяха осъдени за пропуските си от появилия се в игра Мартин Камбуров, който изравни в 83-та минута със 195-ия си гол в елита на България. До края не паднаха повече голове и дуелът приключи наедно.
След този мач двата отбора резервират позициите си. Берое е на 4-то място с 31 точки, до момента в който Ботев е позиция по-надолу с актив от 28 точки.

" Ботев " (Пловдив) - " Берое " 1:1 (1:0)

Ботев (Пд): Иван Чворович, Цветомир Панов, Пламен Димов, Йордан Минев, Лазар Марин, Меледже Омнебес, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Дуде Ндонгала (69-Серкан Юсеин), Фернандо Виана (65-Стивън Петков), Густаво Афонсо (90-Тони Тасев)

Берое: Душан Перниш, Милен Желев, Кохей Като, Павел Виданов (46-Иван Иванов), Мартин Райнов, Карлос Охене, Матеус Леони, Серджиу Негрут (64-Борислав Цонев), Камен Хаджиев, Педро Еуженио, Антон Карачанаков (55-Мартин Камбуров)