Отборите на Ботев Пловдив и Арда Кърджали завършиха 1:1 в

...

"Ботев" Пловдив и "Арда" не се победиха

Отборите на " Ботев " Пловдив и " Арда " Кърджали приключиха 1:1 в мач от 14-ия кръг в Първа лига, игран в Пловдив.

Домакините откриха резултата през второто полувреме. В 62-ата минута Филип Филипов центрира отдясно, а Фернандо Виана се извиси и вкара с прекрасен удар с глава в долния десен ъгъл на вратаря Иван Караджов. Това беше първо попадение за бразилеца при завръщането му измежду " канарчетата ".

Само 90 секунди по-късно обаче Иван Коконов изравни резултата след безредие в наказателното поле с шут от няколко метра.

Марко Перван изпусна късмет да даде още веднъж преднина на отбора на Ферарио Спасов. 10-ина минути преди края той стреля с глава от няколко метра, само че не съумя да преодолее вратаря на гостите. В 87-ата Виана, също с глава, стреля от границата на вратарското поле, само че Караджов избави.

" Арда " резервира осмото си място с 19 точки, а " Ботев " е на предпоследната, 13-а позиция с актив от 10 точки.
Източник: btvnovinite.bg