Отборите на Борусия Дортмунд и Шалке 04 записаха мач за

...

Изключителна драма в дербито на Рур, Дортмунд пропиля аванс от четири гола

Отборите на Борусия Дортмунд и Шалке 04 записаха мач за историята в своето съревнование в дербито на Рур. В среща от 13-ия кръг на Бундеслиата, играна пред близо 80 000 фенове на „ Сигнал Идуна Парк “, двата отбора приключиха наедно 4:4 в дуел, който сигурно ще бъде помнен дълго време.

Въпреки че до 25-ата минута домакините имаха задатък от четири гола, след почивката те разрешиха на своя противник да стигне до точката и с това още повече задълбочиха рецесията в отбора, който няма победа в шампионата към този момент шест мача.

Двубоят стартира чудесно за „ жълто-черните “, които откриха резултата още в 12-ата минута посредством Пиер-Емерик Обамеян. Само шест по-късно вестфалци удвоиха задатъка си, откакто бранителят на гостите Стамбули си вкара автогол. Домакините продължиха да мачкат противника си, вкарвайки нови две попадения посредством Марио Гьотце и Рафаел Герейро надлежно в 20-ата и 25-ата минути и по този начин мачът изглеждаше на процедура решен.

През второто полувреме обаче играчите на Шалке демонстрираха необикновен темперамент и стигнаха до чудото. Първо Бургсталер върна един гол в 61-ата минута, а четири по-късно Харит вкара за 4:2, с което даде очаквания на своя отбор. В 72-ата минута пък домакините останаха с човек по-малко, откакто Обамеянг получи втори жълт картон.

„ Кралскосините “ се възползваха от численото неравноправие и в 86-ата минута вкараха трети гол посредством Даниел Калигури. Драмата обаче не спря дотук. В даденото от съдията 7-минутно продължение гостите стигнаха до заветния изравнителен гол. В воин за тях се трансформира бранителят Налдо, който с глава оформи крайното 4:4.