Отборите на Борнемут и Челси завършиха наравно 0:0 в мача

...

Челси остана само с един успех през кампанията след нулево реми срещу Борнемут

Отборите на Борнемут и Челси приключиха наедно 0:0 в мача между тях от 5-ия кръг на британската Висша лига.

Равенството значи, че лондончани остават единствено с една победа дотук през акцията, до момента в който " черешките " не престават да търсят своя първи триумф през сезона.

Любопитното е, че все още двата отбора са един до различен в класирането, като момчетата на Маурисио Почетино са 14-и с 5 точки, до момента в който Борнемут е 15-и с две по-малко.

Иначе срещата на " Виталити Стейдиъм " мина двуостро, като Челси имаше изразено преимущество в притежанието на топката и пропиля много благоприятни условия да стигне до трите точки, а най-близко до гола " сините " бяха при започване на второто полувреме.

В 50-ата минута Рахим Стърлинг стреля от директен свободен удар, само че за негово злощастие топката се отби от напречната греда. При добавката Ливай Колуил въпреки всичко прати кълбото във вратата на Борнемут, само че попадението бе анулирано поради засада.

" Черешките " също имаха своите обстановки да стигнат до гол, само че във значимите моменти стражът на гостите Роберт Санчес направи нужното, с цел да резервира вратата си суха.