Отборите на Берое и Ямбол постигнаха първи победи за сезона

...

Берое и Ямбол с първи победи за сезона в Националната баскетболна лига

Отборите на Берое и Ямбол реализираха първи победи за сезона в Националната баскетболна лига (НБЛ).

Старозагорци завоюваха с 92:76 (20:19, 19:17, 30:19, 23:21) при визитата си на Шумен.

До полувремето двата тима се редуваха да водят в резултата, като в по-голяма част от първата четвъртина домакините бяха отпред, а през вторите 10 минути задатъкът бе за Берое. На почивката гостите имаха преднина от три точки при 39:36, само че в третата четвърт те съумяха да решат мача. Берое завоюва първата част след почивката с 30:19, а в средата на последната четвърт преднината на гостите доближи и до 30 точки.

Най-резултатни за Берое бяха Дарел Дейвис и Антун Маричевич с по 21 точки, до момента в който за Шумен Ивайло Тонев означи 32 точки, а 20 прибави Дейвид Ролинс.

Доста по-драматична бе развръзката на срещата в Ямбол, където локалният отбор победи варненския Черно море с 89:81 (18:23, 19:19, 27:16, 25:23) след поврат през второто полувреме.

През съвсем цялото първо полувреме " моряците " водеха в резултата и след 20 минути имаха преднина от пет точки при 42:37.

Домакините от Ямбол обаче бяха по-агресивни в третата четвърт на мача и я завоюваха с 27:16, с цел да поведат с шест точки преди заключителната част.

Черно море стартира последната четвърт със серия от 7:0, с която още веднъж поведе, само че до края на мача, подкрепяни от почитателите си в зала " Диана ", домакините съумяха да стигнат до първия си триумф за сезона.

С 24 точки за спечелилите се отличи Тейлър Къри, а още 20 Геди Юозапайтис.

От отбора на Черно море най-силно усещане направи Къртис Джоунс, който вкара 33 точки.

Вторият кръг в НБЛ продължава в неделя с мачовете Левски - Балкан и Спартак Плевен - Миньор Перник.