Отборите на Берое и Ботев Пловдив не успяха да се

...

Късна развръзка реши изхода от мача Берое – Ботев Пд

Отборите на Берое и Ботев Пловдив не съумяха да се победят в мача от 6-ия кръг на българското футболно състезание. Двубоят в Стара Загора приключи при резултат 1:1 в така наречен Дерби за Тракия.

Първото попадение в дуела падна при започване на второто полувреме и беше дело на 22-годишния Антоан Бароан, само че финалът беше комплициран с късна драма в заключителните минути от Абубакар Тунгара.

Новото попълнение на „ жълто-черните “ Роеи Херман проби отляво в 50-ата минута, стреля, само че вратарят Иван Караджов отрази удара му, французинът Антоан Бароан при добавката направи резултата 1:0.

Късно в добавеното време на мача Абубакар Тунгара донесе една точка за Берое, откакто се разписа с хубав гол от далечна отдалеченост за крайното 1:1.

След четири загуби от началото на сезона Ботев Пд записа тъждество. Тимът има 1 точка на 15-ото място. Берое е на 11-а позиция с 5 пункта.