Отборите на Бенфика и Спортинг (Лисабон) изиграха поредното страхотно дерби

...

Бенфика и Спортинг не излъчиха победител в зрелищен сблъсък

Отборите на Бенфика и Спортинг (Лисабон) изиграха следващото ужасно дерби между тях. Двата отбора се изправиха един против различен в мач от 16-ия кръг на Примейра лига, а срещата приключи при резултат 2:2.

Гостите първи откриха резултата в 27-ата минута, когато едно остро центриране отдясно срещна тялото на Александър Ба и се озова зад голлинията.

Бенфика обаче изравни 10 минути по-късно, когато Гонсало Рамош засече от близко подаване на Рафа Силва.

В началото на втората част Спортинг още веднъж излезе напред. " Зелено-белите " си завоюваха дузпа за нарушаване на Антонио Силва против Педро Гонсалвеш, а пострадалият бе прецизен от бялата точка за 1:2.

Отново Гонсало Рамош обаче оформи крайното 2:2 в 64-тата минута. Нападателят още веднъж бе на вярното място след изострен пас на Алехандро Грималдо.

След това реми Бенфика оства отпред с 41 точки, до момента в който Спортинг е на 4-тото място с 29 точки.

Бъди част от " Домът на почитателите ”, играй и печели със Sportal.bg.