Отборите на България и Сърбия играят при резултат 1:0 в

...

НА ЖИВО: България - Сърбия 1:0, Десподов откри резултата

Отборите на България и Сърбия играят при резултат 1:0 в европейска подготовка в Разград. Кирил Десподов осъществя в 48-ата минута. Срещата започва в 21:45 часа на стадион „ Хювефарма Арена ”, като основен рефер на дуела е англичанинът Крейг Поусън.

България се намира на последно място в квалификационна Група G с актив от една точка от три мача. Сърбия пък е водач във краткотрайното нареждане с цялостен актив от шест точки от два мача.

След равностойни първи няколко минути, в които двата отбора не предприемаха непотребни опасности, първата заплаха пред една от двете порти пристигна в 5-ата минута. Гостите от Сърбия стигнаха до корнер отляво на вратата на Дюлгеров. Топката бе центрирана остро на границата на вратарското поле, където Миленкович се пребори с Антов и стреля, само че прати топката на метър и половина около вратата.

Само три минути по-късно сърбите имаха нова опция да нападат рисково. Живкович бе открит на десния фланг, където Марин Петков не съумя да му противодейства по никакъв метод. Живкович напредна към вратата и центрира, а при опита си да блокира топката, Антов я насочи към личния си вратар, само че Дюлгеров избави. В ответната офанзива Десподов получи в наказателното поле, финтира бранител на гостите и потърси пас, който обаче бе кръстосан от бранител.

В идващите минути отборът на Драган Стойкович продължи да господства на терена, само че без да основава чисти голови положения пред Иван Дюлгеров.

В 24-ата минута гостите стигнаха до два следващи корнера пред Дюлгеров. При втория от тях Милинкович-Савич стреля с глава на близката греда, само че прати топката над вратата.

В идната офанзива националите ни можеха да стигнат до нещо доста рисково, откакто Гудел остави самоуверено топката на своя вратар, само че сантиметри не доближиха на Кирил Десподов да доближи пръв до коженото кълбо.

Едва след половин час игра пристигна и първият удар на България към вратата на Сърбия. Виктор Попов центрира остро отдясно, бранител на гостите игра с глава, само че прати топката в лицето на Кирил Десподов, а по-късно попадна в Ивайло Чочев. Голмайсторът на ЦСКА 1948 овладя, обърна се и стреля неотложно, само че не уцели вратата.

В 31-ата минута родните национали пропуснаха  уникален късмет да излязат напред в резултата. Кирил Десподов изведе Георги Русев зад защитата на гостите, само че останал самичък против вратаря, не съумя да го преодолее и стреля около десния непряк дирек.

Две минути преди почивката „ орлите ” стигнаха до добра опция, която бе приключена с отдалечен удар на Лукич, който обаче попадна право в ръцете на българския пазач.

Втората част в Разград започва по превъзходен метод за националите ни. България поведе в резултата с първата си офанзива след почивката. След по този начин отляво, топката бе центрирана в наказателното поле, където защитата на гостите не се оправи добре и не съумя да прати топката надалеч от наказателното си поле. Тя попадна във Виктор Попов отдясно, който незабавно откри Ивайло Чочев пред вратарското наказателно поле. Голмайсторът на ЦСКА 1948 незабавно видя свободния Десподов към точката на дузпата и го откри с прецизен пас. Капитанът на България стреля невъзмутимо в центъра на вратата, с цел да даде преднина на „ трикольорите ”.