Отборите на България и Румъния до 19 години не излъчиха

...

Талант на ЦСКА спечели точка на България U19 в евроквалификацията с Румъния

Отборите на България и Румъния до 19 години не излъчиха победител от срещата между тях, която се игра през днешния ден в Сливен. На стадион " Хаджи Димитър " двата отбора приключиха наедно 1:1.

Това бе и първият мач за " лъвчетата " от квалификациите за Европейското състезание през 2019 година.

България U19 победи Азербайджан U19 с 2:1
България U19 се оправи с Азербайджан от втория опит

" Лъвчетата " биха с 2:1 в контрола

Гостите съумяха да открият резултата в 16-ата минута, когато Слави Костов от нашия състав извърши нарушаване против Стойка в наказателното си поле. Главният арбитър на срещата нямаше различен избор, с изключение на да уточни бялата точка, от която сполучливо се разписа капитанът Михайла.

В 89-ата минута, " трикольорите " останаха и с човек по-малко, защото Мартин Стефанов бе изпъден поради нарушаването против Раул Байчу. Въпреки това, " лъвчетата " съумяха да доближат до точката, откакто в добавеното време Митков, който се появи от аварийна пейка, означи доста красиво попадение от далечна отдалеченост, изпращайки топката тъкмо под напречната греда за 1:1.

Следващият мач за националите ни е на 17 ноември, още веднъж в Сливен, против Гибралтар, а три дни по-късно, одобряваме Гърция.

Състав на България U19: 1. Дамянов, 15. Борисов, 4. Косов, 5. Т. Димитров, 16. Дичев, 6. Антов, 21. Стефанов, 11. Добрев (82 - 17. Стоянов), 10. Янков (65 - 19. Митков), 7. Минчев, 9. Боруков.