Отборите на България и Литва играят при резултат 0:0 в

...

НА ЖИВО: България - Литвa 0:0, пропуск на Десподов

Отборите на България и Литва играят при резултат 0:0 в мач от квалификационна група G за UEFA EURO 2024. Двубоят на националния стадион „ Васил Левски ” започва в 19:00 часа и ще проследим развиването на резултата онлайн.

Националите ни се завръщат в София след двугодишно неявяване. В този интервал България игра домакинските си мачове в Разград и Пловдив.

В първите няколко минути футболистите на Младен Кръстаич се пробваха да упражнят домашен напън, като се стигна до няколко центрирания към наказателното  поле на гостите от Литва, само че до рискове пред вратаря Емилиюс Зубас не се стигна.

Първата действителна голова опция в мача пристигна в 7-ата минута и бе на сметката на гостите. След доста добра контраофанзива, Викинтас Сливка бе изведен в наказателното поле, овладя на гърди и стреля с левия крайник, само че Иван Дюлгеров се оправи и избави с крайник. Малко преди този момент Валентин Антов извърши жестоко нарушаване и получи първия жълт картон в мача.

Само две минути след пропуща на литовците, България също имаше своя страховит късмет. Спас Делев откри на далечната греда Кирил Десподов, само че ударът на българския капитан мина над вратата.

Паулаускас също имаше опция да обстрелва българската греда, само че и неговият шут с левия крайник не попадна в задачата.
LIVE • БЪЛГАРИЯ - ЛИТВА 0:0

България : 23. Иван Дюлгеров, 5. Кристиан Димитров, 6. Валентин Антов, 4. Илия Груев, 20. Виктор Попов, 18. Ивайло Чочев,, 17. Преслав Боруков, 9. Спас Делев, 8. Андриан Краев, 16. Марин Петков, 11. Кирил Десподов

Селекционер: Младен Кръстаич

Литва : 1. Емилиюс Зубас, 13. Юстас Ласицкас, 2. Линас Климавичиус, 20. Рокас Лекиатас, 17. Пиюс Ширвис, 19. Едгарас Уткус, 6. Модестас Воробжовас, 14. Викинтас Сливка, 15. Гвидас Гинеитис, 10. Федор Черних, 9. Гитис Паулаускас

Селекционер: Едгарас Янкаускас