Отборите на Аякс и Олимпик (Марсилия) станаха автори на най-зрелищния

...

Спиращо дъха 3:3 между колосите Аякс и ОМ в Лига Европа

Отборите на Аякс и Олимпик (Марсилия) станаха създатели на най-зрелищния мач за вечерта от първия кръг в груповата фаза на Лига Европа. Съперничеството им на " Йохан Кройф " приключи без победител, само че при трагичното 3:3.

Палачът на Лудогорец от втория по мощ континентален шампионат, като че ли намерения, че бързо ще пречупи така и така разколебаните французи, повеждайки им с 2:0 още до 20-ата минута посредством Форбс и Бергхюис.

ОМ обаче не се съобщи и селекцията на Жак Абардонадо възвърне паритета още до почивката посредством точните изстрели на Джонатан Клаус и Пиер-Емерик Обамеянг.

Почти незабавно след паузата Тейлър още веднъж направи по този начин, че Аякс да се усеща по-близо до успеха. Не по този начин обаче мислеше Обамеянг, който с втория си гол за вечерта оформи и крайното 3:3.

В самия край Вос от състава на домакините получи втори жълт картон.
 Рейнджърс - Бетис 1:0 в мач от Лига Европа