Отборите на Атлетико Мадрид и Ливърпул играят при резултат 0:2

...

НА ЖИВО: Атлетико М 0:2 Ливърпул, шок за мадридчани

Отборите на Атлетико Мадрид и Ливърпул играят при резултат 0:2 в един от най-интересните конфликти от Шампионската лига през днешния ден.Още в 8-ата минута Джеймс Милнър осъществя и даде преднина на гостите. Малко по-късно Наби Кейта вкара красиво попадение от воле за 2:0.

„ Червените” от Мърсисайд са водачи в група В след две победи от два мача. Съставът на Диего Симеоне пък заема втората позиция с четири пункта. Следват отборите на Порто и Милан, които имат надлежно 1 и 0 точки в актива си.

Двубоят на стадион „ Уанда Метрополитано” в Мадрид е управителен от Даниел Зиберт от Германия.

Мачът в испанската столица стартира с леко териториално преимущество за „ червените” от „ Анфийлд”, които владееха топката в по-големи интервали от времето, до момента в който домакините избраха да одобряват играта надълбоко в своята половина.

Ливърпул се възползва от по-силното си начало и още в 8-ата минута излезе напред в резултата. Анди Робъртсън откри Мохамед Салах на дясното крило, където египтянинът овладя и дриблира около трима бранители на Атлетико, с цел да настройки топката на левия си крайник и да стреля от границата на наказателното поле. Изстрелът на Салах попадна на пътя на Джеймс Милнър, който отклони топката неспасяемо в десния ъгъл на вратата.

Футболистите на Юрген Клоп продължиха да пресират своя противник и единствено пет минути по-късно Наби Кейта също порази задачата. Трент-Александър Арнолд центрира отдясно в наказателното поле, където Фелипе не съумя да почисти добре и прати топката на крайници на Кейта, който с хубав удар от въздуха направи резултата 2:0 в интерес на гостите.

LIVE АТЛЕТИКО МАДРИД – ЛИВЪРПУЛ 0:2