Отборите на Атлетико Мадрид и Барселона играят при резултат 0:2 в

...

НА ЖИВО: Атлетико Мадрид - Барселона 0:2, Левандовски удвои

Отборите на Атлетико Мадрид и Барселона играят при резултат 0:2  в мач от 29-ия кръг на Ла Лига. Аванс на каталунците даде Жоао Феликс с гол в 38-ата минута. Други попадения през първата част не видяхме.

В 7-ата минута пристигна първата по-добра опция и тя бе пред домакините. Тер Стеген сбърка с изнасянето на топката и Де Пол я открадна, след което откри Пабло Бариос. Той шутира от ръба на пеналтерията, само че настрана от задачата.

Алваро Мората бе открит на близката греда в 22-ата минута, само че не съумя да насочи топката във вратата. Секунди по-късно пък Бариос стреля от отдалеченост, само че шутът му бе блокиран.

Роберт Левандовски напредна с топка в крайници в 35-ата минута. Полякът изпрати центриране към Рафиня, който засече на далечната греда и насочи удар с глава. Изпълнението му обаче не бе положително, топката се заби в земята, а по-късно мина настрана от вратата на Облак.

Три минути по-късно Илкай Гюндоган пусна отличен извеждащ пас към Левандовски, който пое и върна към свободния Жоао Феликс. Португалецът прати топката в мрежата на някогашния си отбор за 1:0.

В последните минути на първото полувреме наставникът на каталунците Шави Ернандес бе изпъден. Малко преди този момент експертът бе получил жълт картон поради друга бурна реакция към съдийско присъждане.

Втората част стартира ужасно за Барселона. Левандовски получи в наказателното. Полският голмайстор съумя да се завърти и да стреля в далечния ъгъл, а топката влезе и благодарение на гредата.

LIVE / Атлетико Мадрид - Барселона 0:2

0:1 Жоао Феликс 38'

0:2 Роберт Левандовски 47'

Съставите на двата тима:

Атлетико Мадрид: 13. Облак, 20. Витсел, 23. Мандава, 15. Савич, 24. Бариос, 16. Молина, 14. Йоренте, 5. Де Пол, 12. Лино, 17. Рече, 19. Мората

Старши треньор: Диего Симеоне

Барселона: 1. Тер Стеген, 39. Форт, 33. Кубарси, 4. Араухо, 23. Кунде, 20. Роберто, 15. Кристенсен, 22. Гюндоган, 14. Феликс, 9. Левандовски, 11. Рафиня

Старши треньор: Шави Ернандес