Отборите на Арсенал и ПСВ Айндховен играят при резултат 2:0

...

НА ЖИВО: Арсенал - ПСВ Айндховен 2:0,

Отборите на Арсенал и ПСВ Айндховен играят при резултат 2:0 в мач от първи мач за двата отбора от груповата фаза на Шампионска лига. Букайо Сака откри резултата, а Леандро Тросар удвои.

Срещата започва в 22:00 часа и я следим на живо в Gong.bg.

Още във втората минута на срещата Йодегор изведе Букайо Сака отдясно, само че атакуващият състезател на „ артилеристите ” не съумя да насочи удар от добра позиция. Няколко минути по-късно Сака се опита да си изпроси дузпа, само че реферът не се подведе след рухване на англичанина. Нищо обаче не съумя да спре Сака в 9-ата минута, когато той откри резултата. След следващата офанзива отдясно, Сака комбинира с Йодегор пред наказателното поле, норвежецът стреля мощно, вратарят мазета, само че за негово злощастие топката попадна в Сака, който без никакво съмнение я насочи в мрежата за 1:0.

След гола Арсенал продължи да упражнява сериозен напън в търсене на ново попадение, с което тотално да обезкуражи съперника.

След дванадесет минути игра гостите също имаха искания за дузпа. След една от редките офанзиви на ПСВ, топката стигна до наказателното поле на домакините, където след центриране и рикошет, коженото кълбо срещна ръката на Зинченко. След като играта бе спряна, обстановката бе прегледана благодарение на ВАР, само че углавен удар не бе отсъден.
LIVE АРСЕНАЛ – ПСВ 2:0
1:0 Сака 8', 2:0 Тросар 20'