Отборите на Арсенал и Нюкасъл играят при резултат 2:0 в

...

НА ЖИВО: Арсенал - Нюкасъл 2:0, Хаверц удвои

Отборите на Арсенал и Нюкасъл играят при резултат 2:0 в мач от 26-ия кръг на Висшата лига. Двубоят започва в 22:00 часа и ще бъде излъчен директно по DIEMA SPORT 2. На Gong.bg ще проследим най-интересните моменти от срещата.

В 8-ата минута футболист на " свраките " загуби топката и домакините комбинираха бързо. Букайо Сака приключи офанзивата с удар от вътрешността на наказателното поле, а Лорис Кариус избави.

Две минути по-късно и Деклан Райс имаше сходен късмет. Той насочи мощен шут, само че право в ръцете на стража на Нюкасъл, който още веднъж се оправи.

В 18-ата минута Арсенал излезе напред в резултата. При корнер Габриел стреля с глава от близко, а Кариус в началото избави. След това Ливраменто се опита да почисти от голлинията, само че вместо това топката се удари в Свен Ботман и влезе във вратата.

Шест минути по-късно Мартинели проби чудесно в пеналтерията на гостите. Той получи, след което пусна пас по земя пред вратарското поле, където Кай Хаверц върхлетя топката и я добави в мрежата за 2:0.

LIVE / Арсенал - Нюкасъл 2:0

1:0 Свен Ботман 18' (авт)

2:0 Кай Хаверц 24'

Съставите на двата тима:

Арсенал: 22. Рая, 3. Уайт, 2. Салиба, 6. Габриел, 15. Кивиор, 8. Йодегор, 41. Райс, 20. Жоржиньо, 7. Сака, 29. Хаверц, 11. Мартинели

Нюкасъл: 18. Кариус, 21. Ливраменто, 4. Ботман, 5. Шер, 2. Трипиър, 36. Лонгстаф, 39. Гимараеш, 67. Майли, 10. Гордън, 14. Исак, 24. Алмирон