Отборите на Арис (Лимасол) и АПОЕЛ не успяха да излъчат

...

Георги Костадинов с контузия при равенство на АПОЕЛ

Отборите на Арис (Лимасол) и АПОЕЛ не съумяха да излъчат победител в срещата между тях от 16-ия кръг на шампионата на Кипър. Двубоят приключи при резултат 1:1. Българинът Георги Костадинов бе титуляр за гостите, само че бе сменен в средата на първото полувреме поради травма. На този стадий не може да се каже какъв брой сериозен е казусът.

Гол на Александър Кокорен за домакините в 30-ата минута бе анулиран. Все отново Арис откри резултата в 42-рата минута посредством Карол Струски. Само три по-късно обаче гостите получиха дузпа, а Маркиньос бе прецизен за 1:1, като този резултат се резервира до края на дуела.

Това реми постави завършек на победната серия на АПОЕЛ от 11 следващи мача във всички шампионати. Отборът обаче остава отпред в класирането с 37 точки. Арис пък се намира на 4-тото място с 32 точки.