Отборите на Англия и Германия направиха истински спектакъл в мач

...

Англия и Германия не се победиха в истински спектакъл на „Уембли”

Отборите на Англия и Германия направиха същински театър в мач без никакво значение в Лига на нациите. Въпреки че дуелът на „ Уембли ” нямаше никакъв залог за крайното класиране, двата отбора осъществиха цели шест гола за крайното 3:3.

Срещата в Лондон мина през куп обрати, само че в последна сметка нито един от двата отбора не съумя да надделее.

Гостите от Германия поведоха с 2:0, само че с два бързи гола „ трите лъва ” доведоха нещата до тъждество 2:2. Минути след изравняването на резултата, домакините съумяха да стигнат и до цялостен поврат, само че след наивна неточност на вратаря Ник Поуп, Бундестима въпреки всичко стигна до точката.

Кошмарен мач за домакините направи Хари Магуайър, който сгреши съдбовно при първите два гола на Германия.

В първия четвърт час игра двата отбора действаха много внимателно, като до рискове пред двете порти не се стигна. Илкай Гюндоган пръв опитва изстрел към една от двете порти, само че топката не попадна в задачата. Гостите от Германия също извършиха няколко корнера, само че по този начин и не съумяха да затруднят стража на „ трите лъва ” Ник Поуп.

В 25-ата минута пристигна и първото стопроцентово състояние в срещата. След страхотна контраофанзива за „ трите лъва ”, Люк Шоу изведе по превъзходен метод зад защитата на Германия Рахийм Стърлинг, само че нападателят на Челси не съумя да преодолее противниковия пазач. Въпреки че бе останал самичък против него, Стърлинг стреля в обсега на Тер Стеген, който плонжира и мазета.

Две минути по-късно Хари Кейн опитва да изненада Тер Стеген с удар по диагонала, само че изстрелът му не бе прецизен. В 37-ата минута селекционерът на „ трите лъва ” Гарет Саутгейт трябваше да направи насилствена промяна в състава си, откакто Джон Стоунс се контузи и не съумя да продължи срещата. На негово място се появи Кайл Уокър.

В края на първата част Стърлинг имаше нова опция да се разпише, само че още веднъж Тер Стеген сподели класа и парира изстрела му.

Секунди преди последния съдийски сигнал за първите 45 минути, Йосуа Кимих стреля доста рисково от отдалеченост, само че топката профуча около десния непряк дирек на вратата на домакините.

Второто полувреме стартира с прекрасен удар на Стърлинг, който не затрудни изключително вратаря на Германия. В 50-ата минута Хари Магуайър опропасти напъните на домакините, допускайки поредна кошмарна неточност в защита. Защитникът на Манчестър Юнайтед опитва да откри собствен съотборник, само че подаването му бе пресечено от Мусиала. Младокът пое топката и навлезе в наказателното поле, където бе спрян непозволено точно от Магуайър. Главният рефер в началото не отсъди углавен удар, само че откакто прегледа ситуацията благодарение на ВАР, промени мнението си и отсъди дузпа.

Илкай Гюндоган стреля доста точно от бялата точка и даде преднина на Германия в 52-ата минута.

Англичаните имаха две положителни благоприятни условия, основани от Джуд Белингам. В 56-ата минута полузащинтикът на Боусия Дортмунд получи пас на границата на наказателното поле и стреля мощно, само че прати топката над вратата. Малко по-късно негов удар още веднъж не попадна в задачата.

Германия усили преднината си в 67-ата минута, когато Кай Хаверц вкара красиво попадение след прелестна контраофанзива на гостите. Нападението на Бундестима бе проведено след нова неточност на Хари Магуайър, който се бе присъединил в предни позиции. Бранителят загуби топката в половината на гостите, които единствено с няколко паса съумяха да стигнат до наказателното поле на „ трите лъва ”. Хаверц получи на границата на пеналта и с техничен удар не остави шансове на Ник Поуп.

Тимът на Гарет Саутгейт обаче реагира незабавно. Само в границите на три минути, домакините съумяха да възстановят равенството. Първо Люк Щоу преодоля Тер Стеген с удар от близка отдалеченост, а втория гол бе дело на резервата Мейсън Маунт.

FT АНГЛИЯ – ГЕРМАНИЯ 3:3

0:1 Гюндоган 52', 0:2 Хаверц 67', 1:2 Шоу 72', 2:2 Маунт 75', 3:2 Кейн 83', 3:3 Хаверц 87'

Стадион: „ Уембли ”, Лондон

Рефер: Дани Макелие, Нидерландия

Англия : 1 Поуп, 2 Джеймс, 3 Шоу, 4 Стоунс, 5 Дайър, 6 Магуайър, 7 Райс, 8 Белингам, 9 Кейн, 10 Стърлинг, 11 Фоудън

Селекционер: Гарет Саутгейт

Германия : 22 Тер Стеген, 3 Раум, 5 Керер, 6 Кимих, 7 Хаверц, 14 Мусиала, 15 Зюле, 18 Хофман, 19 Сане, 21 Гюндоган, 23 Шлотербек

Селекционер: Ханзи Флик