Отборите на Алавес и Барселона играят при резултат 0:0 в

...

НА ЖИВО: Алавес 0:0 Барселона на почивката

Отборите на Алавес и Барселона играят при резултат 0:0 в мач от 22-и кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят започва умерено, а първата опция пристигна в 14-а минута, когато Люк де Йонг нанесе внезапен удар от ръба на наказателното поле, само че топката мина настрана от дясната греда.

В средата на първата част Абдесамад Езалзули насочи добра топка в наказателното поле, само че домакинската отбрана се оправи и безпроблемно предотврати заплахата.

Към края на първата част Алавес получи правото да извършва свободен удар от добра отдалеченост, само че центрирането на Гонсало Ескаланте бе изчистено от защитата на Барса.

Алавес - Барселона 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Алавес: 1. Пачеко, 21. Агирегабирия, 16. Екаланте, 5. Лагуардия, 27. Лопес, 22. Льожен, 8. Пина, 20. Понс, 11. Риоха, 25. Хасон, 9. Хоселу

Треньор: Хосе Мендилибар

Барселона: 1. Тер Стеген, 18. Алба, 4. Араухо, 5. Бускетс, 17. Л. Де Йонг, 21. Ф. Де Йонг, 2. Дест, 33. Езалзули, 16. Педри, 3. Пике, 19. Торес

Треньор: Шави Ернандес

Съдия: Х. Васкес
Стадион: "Мендисорота ", Витория-Гастейс